דיווח: ישראל הסכימה להאטה בבנייה. בלשכת ראש הממשלה מכחישים

על פי עיתון 'אל חיאת' ישראל הסכימה להאטה בבנייה ביו"ש. בלשכת רה"מ מכחישים.

ג'ייסון גרינבלאט ונתניהו, צילום קובי גדעון לע"מ
ג'ייסון גרינבלאט ונתניהו, צילום קובי גדעון לע"מ

עיתון 'אל-חיאת' מדווח כי השליח המיוחד של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ למזרח התיכון, ג'ייסון גרינבלט, אמר אתמול כי הנשיא צפוי להודיע בקרוב על חידוש המשא ומתן המדיני בין ישראל לפלסטינים. על פי הדיווח הוא אמר את דבריו בפגישה עם משלחת פלסטינית בראשותו של חבר המועצה המחוקקת הפלסטינית סאיב עריקאת. בכירים פלסטינים אמרו כי היוזמה של טראמפ שהחלו ההכנות אליה מבוססת על פתיחת משא ומתן פתוח ללא תנאים לתקופה של בין שנה לשנתיים.

עוד אמר גרינבלט בפגישה כי ישראל התחייבה בפני האמריקנים על האטת קצב הבנייה בהתנחלויות במהלך המשא ומתן.

בלשכת ראש הממשלה מיהרו להכחיש את הדיווח והבירו כי אין כל התחייבות כזו מצד ישראל להאטה בבנייה ביהודה ושומרון בתקופת המשא ומתן עם הפלסטינים.

גרינבלט ושגריר ארצות הברית בישראל דיוויד פרידמן נפגשו אמש בירושלים עם בכיר הרשות סאיב עריקאת ועם ראש מנגנון המודיעין הכללי הפלסטיני מאג'ד פרג'. לפי אל-חיאת, גרינבלט מסר כי טראמפ יזמין משלחות משני הצדדים לפתוח במו"מ על הסדר קבע שיימשך בין שנה לשנתיים. הסוגיות שיידונו, לפי הדיווח, נוגעות בירושלים, בפליטים, בהתנחלויות, בגבולות, במים ובהסדרי הביטחון.

על פי ערוץ "כאן", המשלחת הפלשתינית כללה את הממונה על המו"מ הפלשתיני, סאיב עריקאת, ועל פי דיווחים הוא צפוי להיפגש עם אבו מאזן. נוסף על כך, גרינבלט נפגש עם הוריהם של אברה מנגיסטו והישאם אל־סייד, שני צעירים שמוחזקים בעזה. בתום הפגישה נמסר כי גרינבלט "הביע זעם על כך שחמאס לא איפשר לישראלים, שחלקם אולי אף נזקקים לסיוע רפואי, לתקשר עם המשפחות שלהם או לחזור לביתם".

השארת תגובה