משקיעים מליוני דולרים: ממשלת מצרים תשפץ את בית הכנסת העתיק

משרד העתיקות המצרי יקצה 40 מיליון לירות מצריות לשיפוץ בית הכנסת העתיק "אליהו הנביא" שבאלכסנדריה. בית הכנסת נוסד במאה ה19 ושימש את יהודי המקום וכיום הוא אתר תיירות פופולרי

בית הכנסת "אליהו הנביא" [צילום: מתוך וקיפדיה]
בית הכנסת "אליהו הנביא" [צילום: מתוך וקיפדיה]

בית הכנסת "אליהו הנביא" הממוקם בעיר אלכסנדריה שבמצרים, צפוי לעבור שיפוץ מקיף בסכום של 40 מיליון לירה מצרית [2.24 מיליון דולר] שמשרד העתיקות המצרי צפוי לממן לטובת שיפורו הכללי והחזותי של המבנה העתיק.

השיפוץ הנרחב אותו אישר משרד העתיקות בשבוע שעבר, באה בעקבות שלפני כמה חודשים לאחר שחלקי תקרה בעזרת הנשים קרסו והביאו את סגירתו של המבנה העתיק.

בכיר במשרד העתיקות המצרי אמר בנידון, בראיון לעיתון המקומי, כי שיפוצו ושיקומו של בית הכנסת יחל מיד אם אישורו הסופי של מועצת המנהלים של המשרד, בישיבתה הבאה שתכונס ותדון בפרטי יישומו בפועל של שיקום ושימור המבנה.

עוד אמר הבכיר במשרד כי למרות שלפי החוקה המצרית מי שאמור לשאת בעלויות השיקום הם הקהילה היהודית המקומית הוחלט כי המשרד ייקח על עצמו את העלויות לשיקום, שימור ושיפוץ המבנה העתיק וההיסטורי.

המבנה העתיק הוא בית כנסת מתחילת המאה ה-19 אשר מכיל בתוכו קרוב ל-700 מקומות ישיבה אך יחד אם זאת  בית הכנסת "אליהו הנביא" אינו פועל כבר כמה שנים במשך ימות השנה ומאז התהפוכות במצרים נפסקו המנינים שהתקיימו בראש השנה יום כיפור.

השארת תגובה