גנץ בקנדה: "השותפות שלנו מתהדקת"

הרמטכ"ל בני גנץ מתארח בימים אלו בארה"ב ובקנדה, כאורחם הרשמי של רמטכ"ל צבא קנדה, הגנרל תום לאוסון ויושב ראש המטות המשולבים, הגנרל מרטין דמפסי.

הרמטכ"ל בני גנץ ורמטכ"ל צבא קנדה, הגנרל תום לאוסון. צילום: דו"צ
הרמטכ"ל בני גנץ ורמטכ"ל צבא קנדה, הגנרל תום לאוסון. צילום: דו"צ

ראש המטה הכללי, רב-אלוף בנימין (בני) גנץ, שוהה בימים אלו בארה"ב ובקנדה, לצורך ביקור עבודה רשמי בן שבוע ימים.

במהלך הביקור יקיים ראש המטה הכללי, רב-אלוף בנימין (בני) גנץ, שורת מפגשי עבודה עם גורמי ביטחון וצבא, בטורונטו, אוטווה, וושינגטון וניו-יורק. במפגשים ידונו הצדדים באתגרים הביטחוניים המשותפים, בתמונת המצב האזורית-ביטחונית במזרח התיכון ובשיתופי פעולה צבאיים.

במהלך הביקור ייפגש הרמטכ"ל עם מקביליו, מפקד צבא קנדה,  הגנרל תומס ג'יי לאוסון, ויושב ראש המטות המשולבים, הגנרל מרטין דמפסי.

הרמטכ"ל יבקר במוזיאון המלחמה הקנדי באוטווה, באוניברסיטה הצבאית בוושינגטון ובמוזיאון ואתר ההנצחה של קורבנות ה-11 בספטמבר בעיר ניו-יורק.

אתמול (5.1.2015) הרמטכ"ל, רא"ל בנימין (בני) גנץ, היה אורחו הרשמי של רמטכ"ל צבא קנדה, הגנרל תום לאוסון.

במהלך הפגישות עמדו השניים על השותפות האסטרטגית של מדינת ישראל וקנדה. כמו כן, שוחחו על האיומים המשותפים, הדרכים להתמודדות עימם.

מדברי הרמטכ"ל, רא"ל בנימין (בני) גנץ: "ביקורי כאן היום ממחיש את הקשרים ההדוקים בין צבאות ישראל לקנדה. הקשר מתבסס על ערכים משותפים, אתגרים משותפים ויכולות משותפות. השותפות הזו מתהדקת לאור השיח המשותף. הקשר אף התהדק בשנה האחרונה עם הצבת נספח צה"ל ראשון קבוע בקנדה. אני בטוח שנקצור את בעתיד את פירות השותפות במחויבות ההדדית שלנו לביטחון והגנה"

רמטכ"ל צבא קנדה, הגנרל תום לוסון: "ישראל היא בת הברית הקרובה ביותר של קנדה במזה"ת. מדינותינו נהנות מקשרים צבאיים הדוקים בתחומים מגוונים. קשר זה אף התהדק תחת משמרתו של רא"ל גנץ, וחוזק בפגישותינו היום. היה לי העונג לעבוד עם רא"ל גנץ במהלך כהונתו ואני מאחל לו הצלחה רבה בהמשך".

את מקומו של הרמטכ"ל מחליף בהיעדרו סגן ראש המטה הכללי, אלוף יאיר גולן.

אל הרמטכ"ל בביקורו מתלווים רעייתו, הגברת רויטל גנץ, נספח צה"ל בוושינגטון, אלוף יעקב עייש, ראש מחלקת שיתוף פעולה צבאי בינלאומי, תת-אלוף אבי פלד, דובר צה"ל, תת-אלוף מוטי אלמוז, נספח צה"ל בקנדה, אלוף-משנה אדם זוסמן, ומפקד גדס"ר גולני לשעבר שנפצע במהלך מבצע "צוק איתן", סגן-אלוף רועי לוי.

השארת תגובה