הגרש"א ניחם את הגר"ש: "למנוע מחלוקת"

הגאון רבי שמואל אויערבך הגיע הבוקר לנחם את נשיא המועצת הגר"ש כהן על אבלו בשל פטירת אחותו הרבנית חמד ■ במהלך הביקור עלה נושא הפילוג כשהגר"ש שאל את הגרש"א: "מה עושים כדי שיהיה שלום ותפסק הפלגנות?" ■ הגרש"א השיב: "עכשיו הזמן למנוע מחלוקת, שמעתי שפועלים בנושא רבות, תלמידי חכמים מרבים שלום בעולם"

הגר"ש אויערבך בניחום אבלים אצל הגר"ש כהן
הגר"ש אויערבך בניחום אבלים אצל הגר"ש כהן

מנהיג 'בני תורה' מרן הגר"ש אויערבך, ניחם הבוקר את נשיא מועצת החכמים של ש"ס מרן ראש הישיבה הגר"ש כהן השרוי באבל על פטירת אחותו הרבנית שולמית חמד ע"ה. במהלך הביקור שוחחו הרבנים על הפילוג בציבור הספרדי ועל הצורך באחדות בין פלגי הציבור החרדי לקראת הבחירות, בכדי להציג חזית אחידה כנגד הגזירות.

הגר”ש כהן שאל את הגרש"א: "מה עושים כדי שיהיה שלום ותפסק הפלגנות?" הגרש”א השיב: "תלוי בכל אחד ואחד. עכשיו הזמן למנוע מחלוקת, שמעתי שפועלים בנושא רבות, תלמידי חכמים מרבים שלום בעולם".

בסיום הביקור שוחחו הרבנים בדיני האבלות והגר”ש אויערבך ביקש לשמוע על הרבנית חמד ע”ה וסיים בברכה להגר”ש כהן שימשיך להנהיג את עדתו "בשלום ושלווה בבריאות עד מאה ועשרים בברכה רבה עד בלי די בבשורות טובות ורק בשמחות תמיד". הגר”ש כהן השיב: "כל הברכות וכן למר".

אמש ביקר בבית האבלים מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן. בתחילה שוחחו השניים לגבי כהנים מיוחסים ועוד בעניין מדברי חז"ל. לאחר מכן תינה חכם שלום כהן את צערו על צעדו של אלי ישי, וכינה אותו כמי שפרש מהציבור, וכי בצעד זה נגרם ביזוי חכמים, וכי הוא רוצה לפלג את עם ישראל. כן אמר, שמצב זה מסב לו קושי גדול.

הגר"ש אויערבך בניחום אבלים אצל הגר"ש כהן

השארת תגובה