סקר ערוץ הכנסת: ש"ס – 6; ישי – לא עובר

סקר חדש שנערך על ידי מכון פאנלס פוליטיקס, מציין פעם נוספת כי מפלגתו של ישי לא צפויה לעבור את אחוז החסימה, ש"ס לעומת זאת תתייצב על ששה מנדטים ■ המפלגה הגדולה בכנסת תהיה הליכוד עם 24 מנדטים והעבודה 23 מנדטים ■ יש עתיד מזנקת עם 12 מנדטים, ומרצ יורדת – ששה מנדטים בלבד

סקר חדש של מכון 'פאלנס' עבור ערוץ הכנסת מעלה, כי אילו הבחירות היו מתקיימות היום, תנועת ש"ס בראשות אריה דרעי הייתה זוכה לששה מנדטים – ירידה של כחמישה מנדטים מכוחה כיום. אך מתייצבת לאחר סקרים שניבאו למפלגה פחות מכך. במקביל, מפלגת 'העם איתנו' של ישי לא עוברת את אחוז החסימה.

על פי נתוני הסקר, מפלגת הליכוד גוברת על המחנה הציוני המורכב ממפלגות העבודה-התנועה ומקבלת 24 מנדטים. כשלאחריה תוצב העבודה עם 23 מנדטים. הבית היהודי רושם ירידה משמעותית מהסקרים האחרונים ויעמוד על 15 מנדטים.

באופן מפתיע, המפלגה הרביעית בגודלה תהיה יש עתיד, שרושמת עליה ותקבל 12 מנדטים, אמנם ירידה של 7 מנדטים מכוחה כיום, אך עלייה ביחס לכל הסקרים מהחודש האחרון. מפלגת 'כולנו' בראשות משה כחלון תקבל 8 מנדטים, אך צפויה לחזק את כוחה במהלך מערכת הבחירות לאחר הצגת רשימת המתמודדים המלאה. ישראל ביתנו בראשות אביגדור ליברמן, תקבל על פי הסקר שבעה מנדטים בלבד.

מפלגת יהדות התורה תזכה לשמונה מנדטים, עלייה של מנדט מכוחה כיום העומד על שבעה מנדטים. מי שרושמת ירידה חדה בסקר הנוכחי, היא מפלגת מרצ שעד עתה מצבה בסקרים היה טוב יותר וכעת תקבל ששה מנדטים. בנוסף, רשימה ערבית מאוחדת תקבל 11 מנדטים בלבד.

2 תגובות
  1. רק שס

  2. רק כחלון הוא היחיד שעשה משהו בממשלה הזאת 'כולנו' מצביעים לכחלון

השארת תגובה