"הדליפו ושיקרו" • נסיון הגישור במשבר הדסה עלה על שרטון

חילופי האשמות קשים בין ההורים לנציגי משרד הבריאות והנהלת הדסה, במהלך ניסיוניות הגישור, בהובלתו של המגשר שמונה, השופט אליקים רובינשטין

בית חולים 'הדסה'
בית חולים 'הדסה'

מבוי סתום בנסיון הגישור בהדסה: למרות מאמציו הכבירים של השופט בדימוס,אליקים רובינשטין שמונה על ידי בית המשפט לגשר במשבר המתמשך. בפגישה נוספת שנערכה במטרה לסיים את המשבר הקשה, בין נציגי הרופאים המתפטרים, הנהלת הדסה, נציגי ההורים ונציגי משרד הבריאות, התגלו מחלוקות בלתי ניתנים לגישור וחילופי האשמות קשיים.

לטענת נציגי הורי הילדים המטופלים, השר ליצמן נמנע מלהגיע לפתרון מוסכם כיון שהוא מונע משיקולי אגו לדבריהם. וחוסר הסכמתו לפתוח מחלקה המטו-אונקולוגית בבית החולים שערי צדק, מנגד טענו נציגי המשרד כי "מהלך שכזה יהיה הרס של מערכת הבריאות".

חילוקי דעות קשיים אף יותר צפו כאשר הרופאים המתפטרים האשימו את שר הבראות יעקב ליצמן ואת מנהל בית החולים הפרופ' זאב רוטשטיין בנסיון להכשיל את במשא ומתן לטענתם "הם הפרו את הכללים, סילפו, הדליפו ושיקרו – הכל מתוך אטימות ואדישות לגורל הילדים" .

מנגד נציגי המשרד האשימו את הרופאים בכך "שכל מתווה שהוצע במהלך ניסיון הגישור נדחה על ידם. וכי הם רואים בחומרה את ההסתה כנגד שר הבריאות ליצמן" נאמר בהודעה שפרסם המשרד

במקביל החליטו נציגי ההורים להקים מחאה אל מול ביתו של השר, אל האוהל יגיעו מידי כמה שעות אחד מההורים עם ילדם למחות אל מול ביתו של שר הבריאות, השר בתגובה החליט דווקא לקבל את ההורים והילדים בזרועות פתוחות ודאג להקים אוהל מתחת ביתו שישמש את הבאים למחות.

השארת תגובה