שר ההגנה הקטארי מזהיר: "ארצנו מוכנה להגן על עצמה מפני פלישה"

המתיחות סביב קטאר הולכת וגואה כאשר התחושה היא כי העניינים בדרך לצאת מכלל שליטה – ארבעת המדינות האריכו ב- 48 שעות את האולטימטום כדי שזו תיענה לרשימת הדרישות שהציבו בפניה

קטאר
קטאר

שר ההגנה הקטארי, ח'אלד אל-עטיה, מזהיר את המדינות 'המחרימות' ובראשן סעודיה, מפני 'פלישה' אל שטחיה וניסיון הפיכה בנסיכות. "ההיסטוריה הוכיחה שתמיד ידענו להפתיע", אמר.

הוא האשים את ארבעת המדינות שניתקו את היחסים עם ארצו, בתכנון הפיכה במטרה להביא לשינוי המשטר בנסיכות.

אל-עטיה הזהיר, כי ארצו מוכנה להגן על עצמה אם תדרש – "אני מקווה שלא נגיע לשלב בו תתבצע התערבות צבאית, אבל אנחנו תמיד עומדים הכן. אנחנו כאן להגן על המדינה שלנו".

לדברי הפרשן לענייני ערבים רונן ברגמן הרי שהמצב עם קטאר רק צפוי ללכת ולהחמיר, וזאת משום שהמדינות בהנהגת סעודיה המשתתפות בחרם, מציבות בפני קטאר דרישות שאין באפשרותה להיענות להן.

נזכיר כי מדובר ברשימה של 15 דרישות שהוצגו בפני קטרא כתנאי לנירמול היחסים, רשימת הדרישות מכילות את ניתוק היחסים עם איראן, דאע"ש חיזבאללה. צעד שקטאר איננה יכולה להרשות לעצמה ליישם לפחות לא בנתיב האיראני.

בנוסף אחת הדרישות כוללת את סגירת רשת אל ג'אזירה, המואשמת כמי שליבתה את היצריםשהובילו בסופו של תהליך למהומה בעולם המוסלמי עם פרוץ 'האביב הערבי'.

כאמור, הבוקר הודיעו המדינות כי בתיווכה של כווית, יוארך האולטימטום לקטאר ב- 48 שעות שלאחריהן צפויות המדינות להתכנס ולדון בהמשך הצעדים שיינקטו נגד המדינה תומכת הטרור.

השארת תגובה