'חוק ההגירה' נכנס לתוקף – החלה הגבלת כניסת מוסלמים לארה"ב

כחצי שנה בלבד אחרי שטראמפ הכריז 'נהפוך את אמריקה בטוחה יותר' ולאחר שורת סנקציות משפטיות, נכנס לתוקפו החוק המגביל כניסתם לארה"ב של אזרחים מוסלמים משש מדינות

טראמפ
טראמפ

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ הגיב הלילה בסיפוק לנוכח כניסתו של חוק ההגירה החדש לתוקף עם לאחר צליחת המשוכות המשפטיות שעיכבו אותו מזה כחצי שנה.

ביום חמישי בשעות הערב שעון ארצות הברית נכנס החוק לתוקף והוחל בהגבלת כניסתם לארצות הברית של מוסלמים מהמדינות הבאות: סוריה, איראן, סודן, לוב, סומליה ותימן.

מטרת החוק, להילחם בתופעה שצברה בשנים האחרונות תאוצה כאשר מדינות רבות בארצות הברית הפכו למעין 'ערי מקלט' עבור פליטים שנמלטו ממדינות רבות, כמו כן החוק בחר להתמקד במדינות מוסלמיות בהתאם לרמת פעילות הטרור הפועלת בתחומן.

יצוין כי לפי החוק החדש, אזרחי אותן שש המדינות, שבידיהם כבר אשרות כניסה לארצות הברית (ויזות), לא תוגבל כניסתם למדינה, מנגד, לא יונפקו חדשות. החוק החדש מתיר כניסה גם של קרובי משפחה מדרגה ראשונה, כגון אב ואם, אח או אחות בן או בת המתגוררים בארצות הברית, לעומת זאת, סבא וסבתא גיסים או אחיינים לא נחשבים לקרובים מדרגה ראשונה ותיאסר כניסתם לתחומי המדינה.