קטאר מתעקשת לחבור לאיראנים ומדינות האיחוד מתכננות להגביר הסנקציות

בשבוע שעבר צוטט שר החוץ הקטארי כמי שמאשים ואומר, שדרישות מדינות האיחוד אינן סבירות – במקביל ממשיכה להירשם תיאום בין קטאר לאיראן מה שמהווה עילה עבור המדינות לשקול הגברת הסנקציות

קטאר
קטאר

בניגוד להערכות המוקדמות, המתיחות סביב קטאר איננה נראית ככזו שצפויה להתפוגג ולהיעלם בטווח הנראה לעין.

במקביל לאיום מדינות המפרץ בדבר ניתוק הקשרים הכלכליים עם הנסיכות הקטנה, נדמה כי איראן מבקשת לקפוץ על העגלה ולגרור לזרועותיה בת חסות חדשה, את המדינה בת 2 מיליון האזרחים, העומדת בפני אחד הרגעים המכריעים בתולדותיה.

נזכיר, כי בשבוע שעבר צוטט שר החוץ הסעודי עאדל אל-ג'ובייר כמי שאומר, כי הדרישות שהוצבו לקטר – אינן נתונות למו"מ. הדברים נאמרו בתגובה לדברי שר החוץ הקטארי שהגיב לרשימת הדרישות שהציגו מדינות האיחוד והאשים, כי "הדרישות אינן סבירות ואינן מתקבלות על הדעת".

הלילה הודיע שגריר איחוד האמירויות, כי מדינות המפרץ שוקלות להטיל סנקציות חדשות על קטאר לאחר שאלו שננקטו עד עכשיו אינן מוכיחות עצמן בשטח.

לפי הדיווח, אחת האופציות הנשקלות ברצינות, הוא להציב דרישה בפני מדינות המנהלות עסקים עם איחוד האמירויות, לבחור בין קיום קשרים כלכליים עם קטאר או עם מדינות המפרץ.

נזכיר, כי אמש נפגש שר החוץ הקטארי מוחמד בן עבד א-רחמן א-ת'אני עם מקבילו האמריקני רקס טילרסון בוושינגטון. השניים דנו בחרם שהטילו מדינות המפרץ על המדינה.

השארת תגובה