הילד לא נכנס לגן עד השעה 8:15? בני המשפחה מקבלים מסרון לנייד

מסך טאבלט בא לגן (1)
מסך טאבלט בא לגן (1)

המקרים הקשים שבהם נשכחו פעוטות בכלי רכב הביאו את אגף הגיל הרך ברשת חוויות רחובות לקידום מהלך חשוב, פורץ דרך ומציל חיים למניעת המקרים בקרב ילדי הרשת. במסגרת זו הותקנו לאחרונה 24 מערכות "מי בא לגן" במעונות רשת חוויות, המסייעות באיתור מוקדם של הילדים אשר לא הגיעו למעונות בשעות הבוקר.

איך זה עובד? בכל בוקר ההורים נדרשים להיכנס לגן ולעדכן פיזית את המערכת על גבי מחשב טאבלט ישר עם כניסתם למעון. בכניסה למערכת הם בוחרים את השפה שבה הם מעוניינים להשתמש ומזינים 4 מספרים אישיים שנבחרו, כולם מתוך שמות בני המשפחה, כגון הורים, סבים ואחים. המערכת שולחת מיסרונים למספרים הרשומים, הכוללים את שם הילד ושעת הכניסה שלו לגן.

במידה ולא בוצעה כניסה למערכת עד השעה 8:15, שעת ההגעה המקסימאלית, המערכת שולחת הודעות לכל 4 המספרים שהוזנו ומאפשרת להורים להגיב במיסרון ולעדכן במידה והילד בחופשה, חולה וכדומה. ההודעה מועברת לגננת, כך שהיא מעודכנת בסיבת היעדרותו.

אסנת לוי מנהלת אגף הגיל הרך ברשת "חוויות": "מהלך חשוב זה, העשוי להציל חיים, בטרם יתרחש אסון, עומד בבסיס תפיסת העבודה במסגרות החינוכיות של רשת חוויות, השם לנגד עיניו בראש ובראשונה את עקרון הביטחון והבטיחות, ולהצעדת מעונות רשת חוויות קדימה".

עו"ד יניב מרקוביץ' יו"ר דירקטוריון הרשת: "לאור הישנות מקרים של שכחת ילדים ברכב, אנחנו מעמידים לרשות ההורים והצוותים את המערכת שמתריעה על הידרות, מעלה את המודעות לנושא ויכולה למנוע אסונות. לעיתים ילדים נעדרים בנסיבות שגרתיות וההורים פשוט שוכחים לעדכן. המערכת מאפשרת לצוות להתעדכן בנסיבות וכולי תקווה שכל היעדרויות יהיו מסיבות טובות כמובן".

השארת תגובה