לבני: נתניהו רק צריך לומר 'כן' – ויש לו קואליציה חלופית למען השלום

בנאומה ב'כנס הרצליה' אמרה שרת החוץ לשעבר, כי לנתניהו עומדת קואליציה אלטרנטיבית שמוכנה לעשות אל צעד נדרש כדי להגיע לשלום – "הוא פוחד מהמתנחלים"

בנימין נתניהו (קובי גדעון לע"מ)
בנימין נתניהו (קובי גדעון לע"מ)

שרת החוץ לשעבר חברת הכנסת לבני חשפה אחה"צ בנאומה ב'כנס הרצליה', כי לראש הממשלה עומדת קואליציה חלופית ואלטרנטיבית 'למקרה שיחפוץ בשלום'.

התירוץ כאילו הוא חושש מהפלת ממשלתו אין לה אחיזה במציאות מפני שכולנו נהיה שם אם 'הבית היהודי' יפרשו, אמרה.

"לנתניהו יש קואליציה אלטרנטיבית שמוכנה לעשות אל צעד נדרש כדי להגיע לשלום – לנתניהו אין כל בעיה פוליטית להגיד כן – הוא רק צריך להחליט".

לדבריה, "אפשר להתחיל במשא ומתן מדיני כבר מחר, לא צריך להמציא את הגלגל מחדש".

"הפלסטינים החוששים מטראמפ, הורידו את כלל דרישות הסף למו"מ. טראמפ הוא הזדמנות, אף אחד לא רוצה להגיד לו לא. הוא הגדיר את הדיל כיעד – ומה שנשאר לו זה רק לעשות כוראוגרפיה נכונה. ללכת לערבים לקחת פיקדון של צעדים לקראת ישראל – אם וכאשר ישראל תגלה רצינות מספקת. לא צריך להמציא את הגלגל מחדש".

"ההתנחלויות המבודדות הן נטל על ביטחון המדינה. הן פוגעות בביטחון ומסבכות את היכולת להגיע לשלום וכל בניה חדשה נועדה למנוע מאיתנו אי פעם את האפשרות להגיע להסכם, כל השאר זה תירוצים שנועדו להסתיר את האמת מהציבור במסווה של ביטחון". אמרה.

נזכיר, כי רק לפני יומיים דווח כי לבני דחתה הצעה של נתניהו לקבלת תיק החוץ במסגרת מגעים שנערכו להצטרפותה לממשלה. לפי הדיווח הוצע ללבני אף להוביל את המגעים אל מול האמריקנים.

במידה וההתבטאות של לבני היא מעבר לקלישאה, הרי שהדברים אמורים להדליק נקודה אדומה בקרב חברי סיעת 'הבית היהודי' כמו גם סיעות הימין האחרות בקואליציה.

השארת תגובה