סוכנות הידיעות: "ישראל בדרך לנורמליזציה עם מדינות ערב המתונות"

"הסוגיה הפלסטינית נמצאת כעת במקום השלישי על סדר היום" – דיווח: "ריאד בוחנת פתיחת 'משרד אינטרסים' סעודי בישראל"

איוב קרא
איוב קרא

מדיווח שמתפרסם בסוכנות הידיעות האמריקנית "בלומברג" עולה, כי נורמליזציה ביחסי ישראל עם מדינות ערב המתונות היא רק שאלה של זמן.

"המסר המועבר על ידי הסעודים לאורך התקופה האחרונה הוא מצד אחד רצון בשיתוף פעולה והתקרבות ביחסים עם ישראל, אך מצד שני הנחיצות ביצירת 'הישג' כל שהוא בזירה הפלסטינית שיוצג כלפי העולם הערבי ככזה שיסביר ויצדיק את השינוי שחל בעמדתה של ריאד". נאמר בכתבה.

לדברי שר התקשורת איוב קרא שהתראיין לסוכנות, הרי שכעת בעידן טראמפ, "יש סיכוי מאוד רציני שבקרוב תכונן ישראל יחסים עם מה שאנחנו מכנים 'הקואליציה הסעודית'".

לדבריו, האינטרסים המשותפים באזור כדוגמת האיום האיראני וגרורותיה, הם שהביאו לכך ש"הסוגיה הפלסטינית נמצאת כעת במקום השלישי על סדר היום".

קרא גילה,כי נציגים ישראלים וסעודים כבר נפגשו בעבר ודנו על אופי שיתוף הפעולה והידוק היחסים בין המדינות, שעה שתיפתר הסוגיה הפלסטינית או שיגיעו להסכמות אודותיה.

אחד המחוות שעלו כאפשרות מעשית למימוש כבר בשלב הראשוני, הוא פתיחת השמים של סעודיה למטוסים ישראלים בדרכם למדינות אסיה, מחווה הצפויה לקצר את משך זמן הטיסות למדינות אלו בכ- 3 שעות ויותר.

ה"טיימס" הלונדוני שהביא אף הוא דיווח בנושא אף גילה, כי בריאד בוחנים את האפשרות לפתוח משרד אינטרסים סעודי בישראל.

לפני שבועות אחדים דווח ב"וול סטריט ג'ורנל" כי לישראל הועברה הצעה באמצעות גורם שלישי ולפיו, מדינות המפרץ מוכנות להתקדם לקראת נורמליזציה ביחסיהן עם ישראל, כולל פתיחת השמים למטוסים ישראליים, וזאת בתמורה להקפאת הבנייה מחוץ לגושי ההתיישבות ביהודה ושומרון.

השארת תגובה