מרכז חדש, לצעירים יהודים, נפתח בקרסניארסק שבסיביר

נדבך יהודי חשוב נוסף למען אלפי יהודי סיביר, המהווה נדבך נוסף וחשוב במפעל העצום של השבת עטרת יהדות רוסיה ליושנה

במעמד רב רושם נחנך מרכז יהודי חדש, גדול ומורחב, אשר יפעל במיוחד בעבור צעירים יהודים, עם תוכניות יהדות עשירות המותאמות לגיל צעיר, החל מגן ילדים ועד לנוער יהודי מתבגר.

המרכז הוקם בעיר 'קרסניארסק' שבסיביר, בה פועל מזה שנים רבות רב העיר ושליח חב"ד הרב בנימין הכהן ווגנר, שמאז בואו פתח מחדש את בית הכנסת שנסגר על ידי השלטון הקומוניסטי, לצד מוסדות חינוך וחסד לאלפי יהודי העיר.

אל המעמד המיוחד הגיע ממוסקבה רבה הראשי של רוסיה, הגאון רבי בערל לאזאר, אשר מלווה את התפתחות יהדות רוסיה מדי יום ביומו, באמצעות רבני הערים וראשי הקהילות הפזורות בערים שונות בסיביר הגדולה, ומביאים את חום היהדות למקומות כה רחוקים.

הרב הראשי הגר"ב לאזאר, רב העיר הרב ווגנר, ונציגי הקרן שמימנו את הקמת המרכז החדש בהם הרב דוד מונדשיין, התקבלו בלשכותיהם של ראש העיר ומושל המחוז, אשר ערכו להם קבלת פנים מרשימה, והבטיחו להמשיך לתמוך בקהילה היהודית ובפעילות הברוכה של רב העיר הרב ווגנר.

את המזוזה בפתח המרכזי קבע הרב הראשי, משם המשיכה המשלחת לבקר בכל אגפי הבניין הגדול והמרהיב, ועמדו נפעמים נוכח ההשקעה בכל פרט למענם של יהודי העיר.

הבניין החדש מכיל חדרי לימוד, ספרייה יהודית עשירה, אולם אירועים ותערוכות ועוד; והוא מהווה נדבך נוסף וחשוב במפעל העצום של השבת עטרת יהדות רוסיה ליושנה.

השארת תגובה