איראן תקפה בסיס דאע"ש בטילים, ארה"ב הפילה מטוס סורי – בנקמה

בתגובה למתקפה של מטוס בלתי מאויש שבוצעה ע"י משטר אסד על כוחות הקואליציה, הפילה ארה"ב מטוס סורי מאויש בא-ראקה. איראן דיווחה כי תקפה בטילים את כוחות דעא"ש בדיר א-זור

משמרות המהפכה של איראן דיווחו כי שיגרו מספר טילי קרקע – קרקע לעבר בסיס דאע"ש, בסיס אשר ממנו, לטענתם, שוגרה מתקפת הטרור בטהראן שגבתה את חייהם של 17 בני אדם, 5 מהם אזרחים.

משמרות המהפכה הזהירו את פעילי דאע"ש ואלו העוזרים להם ומשתפים פעולה עימם בהודעה שפרסמו, בה נכתב כי "שפיכת דם טהור לא תעבור בשקט".

במקביל למתקפה המפתיעה של איראן, ארה"ב הפילה מטוס סורי, צעד אשר שר החוץ הרוסי סרגיי ריבקוב הגיב עליו מאוחר יותר ואמר כי הדבר מהווה "התקדמות לעבר הסלמה מסוכנת" ובראיון לסוכנות הידיעות "אינטרפקס" הזהיר שר החוץ את הארה"ב מפני המשך שימוש בכוח צבאי נגד כוחות הצבא של הממשל הסורי.

המטוס הופל בתגובה למתקפה של מטוס בלתי מאויש שבוצעה ע"י משטר אסד על כוחות הקואליציה, המטוס הבלתי מאויש הופל, אך המתקפה היוותה את הצעד הצבאי המשמעותי הראשון באיזור נגד כוחות הקואליציה בידי צבא אסד.

ארה"ב לעומת זאת, כבר תקפה את הכוחות הסוריים מספר פעמים. לפי גורם רשמי, בחודש שעבר ארה"ב תקפה כוחות רגליים ורכבים משוריינים של כוחות המזוהים עם משטר אסד. לפני כן, באפריל, כתגובה למתקפה כימית בעיר אידליב שבה נספו לפחות מאה בני אדם, צבא ארה"ב שיגר עשרות טילי שיוט לעבר בסיס כוחות צבא אסד.

השארת תגובה