פרקליט המדינה קבע: "חקירה פלילית נגד אולמרט בגין הברחת מסמכים"

לאחר שהבוקר פשטה המשטרה על משרדי "ידיעות ספרים" ואף ערכה חיפוש בביתו של המו"ל של הספר עליו שוקד אהוד אולמרט בימים אלו, מתבררים הסיבות שהביאו את שב"ס לחשוד שמשהו אינו כשורה

ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט בשערי כלא מעשיהו. צילום: חדשות 2
ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט בשערי כלא מעשיהו. צילום: חדשות 2

פרקליט המדינה שי ניצן הודיע, כי על דעת היועץ המשפטי לממשלה החליט להורות למשטרה על פתיחה בחקירה בחשד לביצוע עבירה פלילית על ידי אהוד אולמרט.

אתמול דווח, כי במסגרת בדיקת המשטרה בפרשה, נגבו עדויות ממספר אישים, ביניהם הסוהר שתפס את המסמכים החסויים וכן מגורמים בצנזורה הצבאית עמם נפגש אולמרט מתוקף הכללים לשם הכנת הספר. הערב כאמור מודיע ניצן כי הוחלט לעבור מבדיקה לחקירה.

במקביל הערב נחשפה לראשונה הסיבה שהביאה את שב"ס להעלות על דעתה כי משהו אינו כשורה בתהליך כתיבת הספר על שוקד ראש הממשלה לשעבר בימים אלו.

לפי הדיווח בערוץ 2, הרי שבמהלך התקופה האחרונה שמו לב הגורמים בשב"ס, כי זה חודשים שאולמרט אינו מעביר עוד טיוטות מהספר המתהווה, לידי גורמי השב"ס לשם העברתם לצנזורה הצבאית. כאשר במקביל מתעורר החשד להוצאת חומרים מסווגים מהכלא.

ואז כזכור לפני חודש נתפס פרקליטו בזמן שיצא מביקור אצל אולמרט, כשברשותו מעטפות המכילים חומרים מסווגים.

ביום ראשון הקרוב ייערך דיון בוועדת השחרורים שליד שירות בתי הסוהר בנוגע לבקשת אולמרט לשחרור מוקדם. הפרקליטות צפויה להתנגד לשחרור בשל מעשהו של אולמרט הנתפס כחמור.

השארת תגובה