אלפר: יהב אמר לי 'לא רוצה אתכם, לכו לבית שמש'

אחרי קדנציה של מלחמות ואי קיום ההבטחה למנותו כסגן בשכר, חבר המועצה מיכי אלפר יוצא למאבק: "הציבור החרדי יכריע את הבחירות הבאות, יהב רע לציבור החרדי ולחיפה בכלל" • אנשי יהב בתגובה: "אלפר הלך פעמיים עם המועמדים שהפסידו"

יונה יהב
יונה יהב

אם לפני כמה חודשים עוד דיברו על ניצחון בטוח ליונה יהב במידה וירוץ לראשות העיר חיפה לקדנציה נוספת, היום כבר צופים בחיםה קרב מורט עצבים בינו לבין כל מועמד חזק שיתמודד מולו – מאחר והציבור החרדי, כך נראה, סיים את דרכו הפוליטית עם ראש העירייה המכהן, כולל אותם שתמכו בו בעבר.

חבר המועצה מיכי אלפר, שבחודשים אלו היו אמור לשבת על כיסאו כ"סגן ראש עיר בשכר", אך בשל מלחמה עיקשת שניהל מול יהב על צרכי הציבור החרדי לא זכה לתפקיד הנכסף, פותח את כל הקלפים בראיון ל'קו עיתונות': "הציבור החרדי יכריע את הבחירות הבאות, יהב רע לציבור החרדי ולחיפה בכלל", הוא אומר.

המאבקים אותם מנהלת הקהילה החרדית מול יהב רבים, הבולט שבהם הוא בית הספר "נתיבות משה" בקרית שמואל שם לומדים כ-412 ילדים בצפיפות. לדברי אלפר, "במשך 14 שנות כהונתו של יהב לא נבנתה כיתה אחת לציבור החרדי, הציבור החרדי ריבע את עצמו בשכונת הדר – אך היא הפכה לחצר האחורית של חיפה וסובלת מהזנחה פושעת".

לרשימה החרדית המאוחדת בחיפה יש 4 מנדטים, אילו זה תלוי באלפר האחדות תימשך גם בקדנציה הרביעית בתקווה לקבל חמישה מנדטים. לדבריו, "הציבור החרדי היה שווה 10 אלף קולות בבחירות הקודמות, בבחירות הבאות נביא לפחות 13 אלף קולות, בימים אלו אנו עסוקים במיפוי הקולות, נלך למערכת בחירות מאוד מאורגנים".

השנים האחרונות לא היטיבו עם הציבור החרדי בחיפה, "לא מדובר במאבק אישי ביני ליונה יהב, ישנו ניסיון ליחס למאבק מניעים אישיים, המניע האישי הוא העובדה שאין לילדי קרית שמואל ולילדים הספרדים בית ספר, אני כואב על כך שלא נבנתה כיתה אחת עבור הציבור החרדי ב-14 שנה האחרונות ואנו נזקקים לנהל הליך משפטי בכדי לפתוח שנת לימודים במבנה שנרכש בכסף פרטי, ואני שבע רצון שמנהלי מוסדות מקבלים כל רבעון סכומי עתק שלא קיבלו קודם בעקבות הליך משפטי שניהלנו בס"ד בהצלחה".

גורמים פוליטיים בחיפה מעריכים כי נתוני ההצבעה עשויים ליצור מצב בו החרדים יכריעו את הבחירות, לדבריהם "השיקולים היחידים שמובילים אותנו לקראת הבחירות הבאות הוא מי מתאים וטוב יותר לעיר חיפה ולקהילה. מה שקרה בקדנציה האחרונה בעיר זה דבר מאוד מצער, ולכן חשוב שיהיה ראש עיר שיוציא את חיפה אל דרך המלך".

"כיצד רואה יהב את ריבוי האוכלוסייה החרדית בעיר", מסכם אלפר בציטוט ששמע לדבריו מיהב: "באין ספור הזדמנויות עם ראש העיר הוא אמר לי 'מיכי, אני לא רוצה אתכם פה, תלכו לבית שמש או לאלעד, אתם לא רצויים פה'".

מדוברות עיריית חיפה נמסר בתגובה: "לידיעת מר אלפר שהיה עסוק במשך השנים במסע השמצות נגד ראש העיר ובשימוש כיועץ לראש מועצת רכסים השכנה. למרות הקושי לאיתור מבנים וקרקעות עבור המוסדות הרבים, נעשים מאמצים מיוחדים לתת מענה לצרכים של הקהילות השונות בעיר. להלן רשימה חלקית של ההקצאות לציבור החרדי בחיפה בכהונתו של יונה יהב כראש עיר". וכאן מונים בעירייה, למעלה מ-12 הקצאות שניתנו לציבור החרדי בקדנציה של יהב.

עוד נמסר: "ראש העיר לא זקוק לחותמת הכשרות של אלפר כהוכחה לפעילותו ולהערכה הרבה לה הוא זוכה בקרב רבני ואדמ"ורי הציבור החרדי בחיפה ובהנהגה הארצית. למעט אלפר שבשל שקריו הרבים במהלך כל השנים סירב ראש העיר לסדר לו ג'וב בשכר, ומאז מבקש לייצר מצג שווא של סכסוך בין ראש העיר לבין הציבור החרדי, הנהגת הציבור החרדי העובדת בשיתוף פעולה הדוק עם ראש העיר תמשיך להתייצב לימינו גם בבחירות הבאות. אלפר הוכיח בשתי מערכות הבחירות האחרונות כי תמיד ידע ללכת עם המועמדים שהפסידו. נקווה שהפעם יחשוב פעמיים לפני שיוביל את הציבור שלו לכישלון בפעם השלישית".

תגובה אחת
  1. אם הוא מנה 12 הקצאות מדוע לא זכינו לראותם אולי תפרטו לנו שנלך לראות כי בחיפה לא מוצאים ולו אחת.

השארת תגובה