זעם במועצת יש"ע בשל הדיווח כי נתניהו אישר תוכנית להרחבת קלקיליה

הזעם מופנה בעיקר בשל העובדה כי נתניהו הערים על הנהגת המתנחלים כשהתוכניות הופקדו כבר לפני חודשיים כדי למנוע את סיכול היוזמה – "לערבים בונים כאוות נפשם, לעומת זאת הבניה בהתיישבות מצומצמת ומוגבלת ונמדדת לאזורים מסוימים בלבד"

.
.

זעם בקרב הנהגת המתנחלים לאחר חשיפת התוכנית להרחבת העיר קלקיליה שהעביר נתניהו הרחק מאור הזרקורים.

לפי הדיווח אישר ראש הממשלה תוכנית שמטרתה, הכפלת מספר התושבים בקלקיליה באישורים לבניית 14,000 יחידות דיור תוך הרחבת שטח השיפוט של העיר לתחומי שטח C.

בימין מגיבים בזעם לדיווח ומאשימים כי הממשלה איבדה את הבלמים. האכזבה העיקרית מהתוכנית נובעת מהעובדה שנחשפת רק עתה, והיא כי ראש הממשלה סגר את המהלך עם ממשל טראמפ מאחורי גבם של הנהגת ההתיישבות.

במועצת יש"ע הגיבו בזעם ואמרו, כי "אישור תוכניות הבניה הערבית בשטחי C מקוממת, במיוחד לאור העובדה שבשטחי A ו-B בונים הערבים כאוות נפשם וללא תוכניות. לעומת זאת, הבניה בהתיישבות הישראלית מצומצמת ומוגבלת ונמדדת לאזורים מסויימים בלבד. איננו מקבלים משוואה מעוותת זו ולא נסכים לה. זכויות התושבים הישראלים ביהודה, שומרון ובקעת הירדן אינן נופלות מאלה של התושבים הערבים".

הנהגת המתנחלים קוראת לראש הממשלה ולשרים לתקן לאלתר את העיוות, ולאשר את התוכניות הרבות הממתינות לאישור ביהודה, שומרון ובקעת הירדן".

השארת תגובה