חנוכת מרכז "יסודות" בפתח תקווה

אירוע חגיגי נערך השבוע בפתיחת המרכז היהודי למשפחה – "יסודות" ■ הרב מיכה הלוי הרה"ר לפ"ת העומד בראש הפרויקט קבע את המזוזה: "יום בשורה לכלל תושבי העיר פתח תקוה"

חנוכת מרכז יסודות. צילום: מיקי רייקין - צלם רחוב
חנוכת מרכז יסודות. צילום: מיקי רייקין - צלם רחוב

באירוע חגיגי ובהשתתפות מאות מתושבי העיר, נקבעה השבוע המזוזה במרכז החדש למשפחה, "יסודות". רבני שכונות ורבני קהילות מרחבי העיר, אישי ציבור ובראשם ראש העיר כיבדו את המעמד בנוכחותם. לאחר שנקבעה המזוזה ע"י המרא דאתרא הרב מיכה הלוי במרכז החדש שבמתחם ישיבת אמי"ת כפר גנים, התכנס  הציבור הרחב באולם והאזין להרצאתו המרתקת של  הרב פרופסור אברהם שטיינברג בנושאים המורכבים של רפואה והלכה, ההתפתחות המדעית והשלכותיה על מרקם המשפחה, התמודדות עם בעיות פריון ועוד.

הרב שמעון גרוס, אביהן של יעל ואביגיל ע"ה שניספו באסון ההדברה ריגש את המשתתפים בתיאור העוצמה והכח הניתנים לבית ולמשפחה בזכות האמונה האיתנה בעיתות משבר.

הרב  גרוס סיפר בדבריו על שהותם הארוכה עם שני בניהם בבית החולים שניידר בעיר ועל הכרת הטוב העמוקה שהוא חש מאז לתושבי העיר שעודדו וסייעו רבות ובראשם הרב הלוי, שחיזק ועודד מקרוב.

כמי שעומד בראש המרכז, הציג הרב  הראשי לפ"ת, הרב מיכה הלוי, את החשיבות הרבה שבמרכז ייחודי זה, במה שמשלב מקצוענות והלכה, מתן תשובות הלכתיות ומתן ליווי מקצועי. הדרכה בנושאי הבית והמשפחה, חינוך הילדים ועוד. במרכז יפעלו רבנים , יועצים, יועצות ואנשי מקצוע, כשחלקם בזמינות טלפונית במהלך כל שעות היום.

"זו התרגשות גדולה עבורי. היום הזה הוא יום בשורה לכלל תושבי העיר פתח תקוה". הרב הודה נרגשות למסייעים והעושים במלאכה, לעמותת כפר גנים, ולכל מי שאפשר את הקמת המרכז החשוב שירומם את כבודה וקרנה של הרבנות הראשית.

צילום: מיקי רייקין – צלם רחוב

תגובה אחת
  1. יישר כח גדול לרב מיכה הלוי שליט"א על פעולותיו החשובות למען עמ"י ודאגתו לכלל ולפרט.
    מאחל ש"יסודות" יעלה יפרח וישגשג ויפיץ מאורו לכלל תושבי פ"ת והארץ כולה

השארת תגובה