דיון חירום של הליגה הערבית לנוכח הידוק הקשרים בין ישראל למדינות אפריקה

דאגה בעולם הערבי: על רקע ביקורו המתוקשר של ראש הממשלה במדינות מערב אפריקה ולנוכח ההתקרבות והידוק היחסים בין המדינות, התכנסו נציגי הליגה הערבית לדון ב'איום' החדש

נתניהו עם ראשי מדינות אפריקה בביקורו באוגנדה | צילום: קובי גדעון לע''מ
נתניהו עם ראשי מדינות אפריקה בביקורו באוגנדה | צילום: קובי גדעון לע''מ

ראשי הליגה הערבית התכנסו אמש לדיון חירום כדי לטכס עצה לבלימת התקרבותה 'המדאיגה' של ישראל ביחסיה עם מדינות מערב אפריקה.

כזכור, לפני כשבוע ערך ראש הממשלה ביקור ראשון והיסטורי במדינות מערב אפריקה, כאשר במהלכו נחתמו מזכרי הבנות בין 12 המדינות שעם נציגיהן נפגש נתניהו.

כאשר מדינות ערב לא נותרו אדישות לנוכח הליגיטימיות שממשיכה ישראל לצבור בזירה הבינלאומית.

בכינוס חירום של חברי הליגה הערבית שהתכנסה לנוכח דרישת הפלסטינים, דנו הצדדים בצעדים ל"סיכול הפלישה הישראלית לאפריקה", במהלך הישיבה הוצע, כי מדינות ערב יגבשו ויציגו אלטרנטיבה בפני מדינות מערב אפריקה שהביעו נכונות להדק קשריהן עם ישראל, כאשר המטרה בסופו של תהליך, לסכל את כוונת ישראל, להתקבל כחברה זמנית במועצת הביטחון בשנת 2019.

חברי הליגה הערבית הודיעו כי בנוסף יפעלו כדי לסכל את האפשרות שישראל תצטרף כמשקיפה לאיחוד מדינות אפריקה

הביקור במערב אפריקה מגיע לאחר שבקיץ שעבר ערך ראש הממשלה ביקור דומה במזרח אפריקה, כאשר נדמה כי ראש הממשלה החליט ליזום וליצור קשרים חדשים עם מדינות שמעולם לא הייתה להן כל זיקה לישראל.

לדברי רה"מ, מטרת ביקורים אלו, נועד להשפיע וליצור דעת קהל אוהדת יותר כלפי ישראל במסדרונות האו"ם והבטיח כי מדובר במגמה שהחלה כבר להשתנות בהשראת ארצות הברית, אך נדרשים עדיין מאמצים נוספים, על מנת שהמגמה תחלחל ותהפוך לנתון עובדתי שיבוא לידי ביטוי בהצבעות האו"ם השונות.

השארת תגובה