האם השוטר הוא שגרם לתאונה, והאם הנהג המעורב הפך משום כך לנאשם?

מלחמת גרסאות הסתיימה בעונש קל – לאחר מאבק משפטי

עו''ד עופר חורש, צילום: ברוך בן יצחק
עו''ד עופר חורש, צילום: ברוך בן יצחק

תאונה בין שני אופנועים שארעה בכביש 38 באזור בית שמש – הפכה למאבק גרסאות שהוכרע לאחרונה בביהמ"ש לתעבורה בירושלים.

מגרסת נהג הקוואסקי, הוא ניסה להשתלב בכביש, ושוטר שנהג על אופנוע סוזוקי ללא מדים – נכנס בו בעוצמה.

אך על פי גרסת השוטר, שאף הפכה לגרסת כתב האישום – התאונה שארעה שונה לחלוטין – ונהג הקוואסקי ביצע פניית פרסה אסורה בכביש – אשר גרמה לתאונה. כתוצאה מהתאונה נפצע השוטר, וסבל משברים בגפיו.

לדברי עוה"ד עופר חורש, המייצג את הרוכב הקוואסקי שהפך לנאשם, חקירת התאונה הועברה משום מה לתחנת המשטרה בירושלים בה משרת השוטר שרכב על הסוזוקי – לאחר שבפרקליטות המדינה החליטו להתייחס אליו לא כאל שוטר אלא כאל אזרח. לדבריו, פעולה זו השפיעה על הלך רוח החוקרים, והביאה להגשת כתב האישום נגד מרשו שאחריותו לתאונה פחותה.

לדברי עוה"ד חורש, בוחן התנועה שחקר את התאונה כלל לא יצא למקום האירוע, אך חרף כך קבע כי התאונה ארעה באשמת נהג הקוואסקי. בכך, לדברי עו"ד חורש, פעל בוחן התנועה בניגוד להנחיות המשטרה – המחייבות הגעת בוחן תנועה לכל תאונה שנגרמו למעורבים בה חבלות של ממש.

לאחר שחקירת המשטרה הסתיימה, הוגש כתב אישום נגד נהג הקוואסקי, ובו דרשה המשטרה להטיל עליו פסילת רישיון ממושכת.

בשל כשלים רבים שנחשפו בחקירת המשטרה, הסכימה המדינה לבסוף להסדר טיעון מקל אותו הציע עוה"ד עופר חורש, לפיו ייפסל רישיונו של הנאשם ל-3 חודשים בפועל, מתוכם ינוכו חודשיים פסילה אותם כבר ריצה עד למועד קיום המשפט.

ההסדר אליו הגיעו הצדדים קיבל את אישורו של בית המשפט.

לדברי עוה"ד חורש, כתבי אישום דומים בתאונות עם חבלות של ממש – מסתיימים על פי רוב בעונש של פסילה רישיון בפועל של שנה ואף יותר, ובתיקים מסוימים הם גם יכולים להוביל למאסר בפועל לנאשם.

השארת תגובה