ארה"ב מכחישה: "גרינבלט נפגש עם לבני פעמיים – לבקשתה"

פייק ניוז: בשבועות האחרונים דווח על ערוץ תקשורת בין ח"כ לבני לבית הלבן ועל 'השפעתה' על השליח גרינבלט, אלא שבכיר בממשל מכחיש: "ללבני אין כל השפעה והיא אינה ממלאת כל תפקיד בקידום המשא ומתן"

ג'ייסון גרינבלאט ונתניהו, צילום קובי גדעון לע"מ
ג'ייסון גרינבלאט ונתניהו, צילום קובי גדעון לע"מ

בשבועות האחרונים ידעו עיתונאים רבים לספר על פגישות שקיים השליח האמריקני למזרח התיכון ג'ייסון גרינבלט, עם חברת הכנסת ציפי לבני בארץ ובחו"ל, כך גם, שלזכותה של לבני נזקפת העובדה שהממשל אינו מיישר עוד קו אחיד עם נתניהו כפי שנראה היה שעומד להיות מתחילה.

אלא שהבוקר מצטט 'ישראל היום' בכותרתו הראשית בכיר בממשל, שמכחיש באופן גורף את שלל דיווחי העיתונאים בענין, ואף מתייחס בלעג בהזכירו את לבני.

לדבריו, "גרינבלט אמנם מעריך את לבני אישית, אך שתי הפגישות שנערכו ביניהם, היו חלק ממכלול פגישות שערך גרינבלט בשבועות הראשונים בתפקיד בדיוק כפי שקיים עם גורמים ישראליים אחרים, וכי היא זו שביקשה להיפגש עם גרינבלט".

במקביל, הבכיר האשים, כי "הן בצד הישראלי והן בצד הפלשתיני יש כאלו שמנסים לפגוע באפשרות שיהיה שלום ולגרום להסטת המאמצים ממסלולם, וכי דיווחים מגמתיים מסוג זה יוצרים נרטיבים שקריים בתקשורת וברשתות החברתיות, כדי להציג מצג שווא על אודות מאמצי הממשל. כשקוראים דיווחים הקשורים לתהליך השלום, חשוב גם לזכור את הניסיונות ליצור נרטיבים כאלו".

כזכור, לפני שבועות אחדים דווח כי בזמן שהותה בוושינגטון, נעתרה ח"כ לבני להזמנתו של ג'ייסון גרינבלט וסעדה את ארוחת השבת על שולחנו.

הדיווחים שזרמו מארה"ב בזה אחר זה ובישרו על ערוץ שנוצר בין לבני לבין גורמים בממשל החדש, החלו מעוררים דאגה בסביבת ראש הממשלה וזאת במקביל להבנה כי חל ריסון בגילויי האמפתיה הראשוניים שגילה הממשל כלפי מדיניות ישראל.

במקביל, דיווח בסוף השבוע העיתונאי בן כספית, כי בצל ההבנה כי טראמפ רציני בענין המו"מ, החלו בסביבת רה"מ החלו לבחון אופציה ל'מפץ פוליטי' עם צירופה של לבני לממשלה.

ניצן קידר ב'בשבע' דיווח אף הוא כי 'מתחזקים הסימנים לכך שציפי לבני בדרך לממשלה יחד עם שניים – שלושה מנאמניה, כאשר עם הצטרפותה, תמונה לשרת החוץ ואחראית למשא ומתן. קידר אף ידע לדווח כי את המהלך יוזם השליח גרינבלט וכי זו הסיבה שקולה של הגב' לבני לא נשמע כשהיא מותחת ביקורת על נתניהו.

השארת תגובה