צפת: ב'דגל' יוזמים: ריצה לראשות העיר

אילן שוחט
אילן שוחט

כהונתו של ראש העיר צפת אילן שוחט תלויה על בלימה, ובכוחה של הפרקליטות להכריע האם הוא יוחלף עוד קודם הבחירות. השבוע הודיעה המשטרה על סיום החקירה בעניינו והעברת התיק לפרקליטות. "עם סיום החקירה סבורה היחידה החוקרת כי נתגבשה תשתית ראייתית לכאורה כנגד ראש העיר ועוזרו", נכתב בהודעת המשטרה, במה שמצביע לכאורה על סיכוי גבוה לפתיחת מאבק הירושה בעיר מוקדם מהצפוי.

באם יוגש נגד שוחט כתב אישום בתוך כארבעה חודשים, הרי שהוא עלול לאבד את מקומו בראשות העיר, ובמקומו ייבחר נציג אשר ישיג רוב בהצבעה במועצת העיר. בדיקה קלה מעלה כי בקרב הנציגים החרדים בטוחים כי נציג חרדי יכהן במקומו של שוחט, במידה והוא ייאלץ לפנות את מקומו.

חברי מועצה חרדים אומרים בשיחה עם 'כל הזמן' כי הם מקווים שאכן יהיה רוב למנות נציג חרדי לראשות העיר במידה ושוחט ישהה את עצמו, אך הם סירבו להיחשף בשמם בשל החשש לאבד את הקשר ושיתוף הפעולה עם ראש העיר – בזמן שנותר לאילן שוחט עדיין ובשל הסיכוי שלבסוף לא יוגש נגדו כתב אישום.
המשנה לראש העיר משה אוחיון אומר ל'כל הזמן' כי הוא מקווה לראות את שוחט יוצא מהתיק ללא כתב אישום וממשיך לנהל את העיר עד הבחירות, לדבריו, "מוטב לשתוק בשלב זה ולא להתסיס את השטח הבוער בלאו הכי".

במצב של השעיה, המועצה תבחר ממלא מקום במקומו של ראש העיר. ההשעיה יכולה להיות עד תקופה של שנה, אותה ניתן להאריך, כל עוד שראש העיר מושעה ולא מפוטר או מודח, אז ממלא המקום שייבחר ימלא את מקומו. הדחה יכולה להיות רק בפסק דין של בית המשפט, במידה ותהיה הרשעה ובה עבירות עם קלון, או שהמועצה תתכנס ותדיח אותו על פי סמכותה. כל עוד לא פקעה כהונתו והוא אינו מודח או מתפטר, ממלא המקום שלו ממלא את מקומו ולא יוצאים לקיים 'בחירות מיוחדות'.

בתוך כך, בקרב בכירים ב'דגל התורה' עלתה האפשרות כי יוסי שטרית, נציג 'דגל התורה' בביתר עילית, יתמודד לראשות העיר בבחירות 2018. ברחוב הצפתי רוחשת השמועה כי שטרית כבר העביר את כתובתו לצורך כך לעיר. שטרית עצמו, סירב להגיב לפניית 'כל הזמן' בנושא.

השארת תגובה