בית שמש: אלי כהן מאשים: "מעבר בשכונה החרדית הפך לסיוט"

מבט אל העיר בית שמש
מבט אל העיר בית שמש

לא צריך להמתין לתקופת בחירות על מנת להעיר את השד הדתי בעיר בית שמש שיודעת מאבקים על בסיס קבוע בין תושביה, אך ככל שמתקרבים לבחירות המתח עולה והרוחות מתלהטות. וכך, תושבי בית שמש הדתיים יצאו השבוע למאבק חסר פשרות נגד תושביה הקיצוניים של רמת בית שמש ב', לאחר שלטענתם הם סופגים אלימות מקיצוני השכונה מדי שבת בשבתו.

חבר מועצת העיר אלי כהן שהפסיד בבחירות האחרונות בשני סיבובים לראש העיר המכהן משה אבוטבול, שב השבוע לתקוף את מדיניות העירייה בעקבות הנעשה בעיר: "מסלול ההליכה מרמה ב' לשכונת גבעת שרת בבית שמש הוותיקה הפך לסיוט עבור הצעירים שומרי המצוות", כתב כהן.

לדבריו, "ההגעה לכיכר ראסידו בפאתי השכונה החרדית רמה ב׳ בישר את הבאות, צעקות שאבעס, שאבעס קיבלו את פנינו, המעבר בלב השכונה החרדית מאיים מאוד, מאות ילדים ברחוב ובמרפסות צועקים, כמה דקות מאוחר יותר בקבוק מים חצי מלא נזרק מקומה שלישית על הקבוצה ובנס לא פוגע באיש".

אלי כהן בחר להאשים את המנהיגות החרדית שלא עושה דבר, זאת למרות הודעות גינוי חוזרות ונשנות מצדו של ראש העירייה משה אבוטבול.

בתגובה לטענות התושבים על אלימות המופנית כלפיהם מדי שבת ברמב"ש ב', בוחר אבוטבול להתנער מאחריות ולגלגל אותה לפתחה של המשטרה: "אני לא מסכים עם הקיצוניים, אולם באחריות המשטרה לטפל בכל אותם פורעים – כולל מעצרים. אני לא יכול ללוות אותם בשבתות… אני בקשר הדוק עם מפקד תחנת המשטרה בטיפול מול הפורעים באופן יומיומי ובשוטף".

אבוטבול חשף את דרכי הפעולה: "הוחלט כי מצלמות יוצבו בשבועות הקרובים, וגם גויס כסף עבור זה. בכל מקום אני מגנה את הקיצוניים ועושה את מה שביכולתי, המשטרה מטפלת בהם ומעבר לזה אני יכול רק להצר על כך שזה המצב", הוא מסכם.

השארת תגובה