שגריר ארה"ב לשעבר; "לאבו מאזן אין לגיטימציה – העברת השגרירות חיונית"

ג'ון בולטון שכיהן כשגריר ארצות הברית בישראל בתקופת נשיאותו של בוש האב, סבור כי חלום שתי המדינות נגוז ועל ישראל לקבוע עובדות בשטח

שגרירות ארה"ב בתל אביב. צילום: ויקפדיה
שגרירות ארה"ב בתל אביב. צילום: ויקפדיה

שגריר ארצות הברית בישראל לשעבר ג'ון בולטון סבור, כי תם ונגוז חלום שתי המדינות.

לדבריו, "לאבו מאזן אין כל לגיטימציה. הגענו לסוף האשליה שנוצרה במקורה ב-1964 עם הקמת אש"ף, שיצרה תחושה שיש אלטרנטיבה פלסטינית אמיתית. אין כאן עניין של גבולות אלא איזו מדינה תהיה בצד השני וברור שזו תהיה מדינת טרור ולכן ברור שפתרון זה נועד לכישלון".

בולטון שכיהן כשגריר בישראל בשנות ה-90 בזמן כהונתו כנשיא של בוש האב, סבור כי מדינות אירופה לוקים בעיוורון עמוק ואינם קוראים נכוחה את מפת הטרור האיסלמי בעולם והם שוגים באשליות.

בראיון ל-'360', מציע השגריר לשעבר תוכנית שלום משלו לפתרון הסוגייה הפלסטינית, לדבריו, "עזה חייבת לחזור לריבונות מצרית, ירדן וישראל צריכות לחלק את האחריות ביניהן על הגדה המערבית שרובה, לדעתי, יהיה בשלטון ישראל, והחלקים שאינם בריבונות ישראל יהיו בריבונות ירדן כמו לפני 1967. זה יבטיח עתיד כלכלי שנשלל מהם בגלל הרדיפה אחרי פתרון שתי המדינות".

הוא הוסיף כי אין נכון וראוי מהעיתוי הנוכחי להעברת השגרירות לירושלים וכי לאיומי הפלסטינים אין כל משמעות בעידן המערביזציה של העולם המוסלמי.