בעקבות הפיגוע: רבה הראשי של אנגליה – "לא ניכנע ולא ניתפס לבהלה"

בעקבות פיגוע הטרור אמש בלונדון, מצהיר רבה הראשי של אנגליה כי "לא נרשה למחויבותנו לערכי שלום וסובלנות להיחלש" • רבה של לונדון – "אין לנו אלא להתפלל למלך שהשלום שלו"

הרב מיירביס (צילום אלי איטקין)
הרב מיירביס (צילום אלי איטקין)

יממה לאחר הפיגוע המשולב בלונדון, בו נהרגו שבעה בני אדם ונפצעו 48, מתייחסים רבני אנגליה לפיגוע, מביעים סולדריות עם הנפגעים ומבטיחים כי "לא נכנע ולא נתפס לבהלה".

הרב אפרים מיירביס, רבה הראשי של אנגליה ונשיא עמית של 'ועידת רבני אירופה', אמר הבוקר, כי "בעקבות מתקפה נוספת, אובדן חיים נוסף ועוד משפחות שנהרסו על ידי הטרור, שוב חש כל אחד מאתנו את התחושה המוכרת של אימה וחוסר אונים".

הרב מיירבריס קישר את הפיגוע לפיגועים הקודמים שהתרחשו במדינה, "לאחר ווסטמינסטר ומנצ'סטר, התקוממנו כולנו. אולם נראה כי הטרוריסטים מאמינים שבאותם מקומות בהם לא הצליחו בעבר להרעיל את קהילותינו באידיאולוגיה ההרסנית של שנאה ודעות קדומות, יוכלו להצליח בעזרת שפיכות דמים ורצח נוספים. אולם אסור לנו לתת להם להצליח".

לסיום הצהיר, כי "לא ניכנע ולא ניתפס לבהלה, ואף לא נרשה למחויבותנו לערכי שלום וסובלנות להיחלש. לנוכח כל מתקפה, הרסנית ככל שתהיה, אנו חייבים להמשיך ולהיצמד אף יותר לאותם ערכים, כי בסופו של דבר הם אלו שיכניעו את הטרור האכזרי".

גם  יו"ר הועדה המתמדת של 'ועידת רבני אירופה' אב"ד בביה"ד לונדון, הגאון רבי מנחם געעלי, התייחס הבוקר לפיגוע, ואמר כי "הגם שהפיגוע הזה לא כוון נגד יהודים זהו חלק מטרור עולמי המופנה נגד חפים מפשע. אנו אין לנו אלא אומנות אבותינו בידנו; להתפלל למלך שהשלום שלו שיביא לציון גואל ומשם יבוא השלום לעולם כולו".

כזכור, לאחר הפיגוע במנצ'סטר, הצהיר הרב יונתן נחום גוטנטאג, רב קהילת וייטפילד במנצ'סטר, בראיון לכל הזמן' כי אין פניקה בקרב בני הקהילה היהודית וכי לא קיימת היתכנות של עליה ארצה. "אין קשר בין עליה לארץ לפחד מטרור. פיגועי טרור יכולים לקרות בארץ, בצרפת ובארצות הברית. יהודי אנגליה יש להם רצון לעלות לארץ ישראל, הם חיים את הקשר הזה ולכן הם עולים, אבל לא עולים מתוך פחד. הרי זה לא הגיוני לברוח מפיגוע טרור במנצ'סטר לירושלים, שם לא חסרים לצערנו פיגועים".

השארת תגובה