ראשי יהדות התורה: "דרעי, חזור בך"

עם הכרזתו של דרעי על פרישתו מראשות התנועה, גוברים הקולות הקוראים לו להימנע מהצעד הזה. ■ חבר הכנסת גפני אמר בשיחה עם דרעי: "הימנע מצעדים בלתי הפיכים, יש לנו מחויבות". ■ ליצמן: "אני קורא לך, למנוע טביעת הספינה כולה חלילה. שקול מחדש את הצעד בו נקטת ותמשיך את מלאכת הקודש בתפקידך כיו"ר תנועת ש"ס".

גפני דרעי וליצמן. צילום: אהרון ברוך לייבוביץ'
גפני דרעי וליצמן. צילום: אהרון ברוך לייבוביץ'

עם הודעתו של יו"ר ש"ס אריה דרעי על פרישתו מש"ס, גוברים הקולות הקוראים לו שלא להתפטר ולהישאר בראשות התנועה. לפני שעה קלה התקשר מזכ"ל דגל התורה חבר הכנסת משה גפני לאריה דרעי, על מנת לחזק אותו. במהלך השיחה ביניהם, ביקש גפני מדרעי שימנע מצעדים בלתי הפיכים.

"כאשר פוגעים כל כך בציבור החרדי", אמר גפני לדרעי בשיחתם. "יש לנו מחויבות עליונה, בוודאי בעת הזאת לדאוג לכך שלא רק שהנציגות החרדית בכנסת לא תיפגע, אלא לגרום לכך שהיא תגדיל".

אחריו הוציא יו"ר אגודת ישראל חבר הכנסת יעקב ליצמן הודעת תמיכה בדרעי. "בשעה קשה זו בה כבוד התורה מושפל בגסות", כתב ליצמן. "נדרש איפוק ומהלך של אחדות. להגדלת הנציגות החרדית, יהדות התורה וש"ס, יש משקל מכריע בהתמודדותנו הקשה והמשותפת לטובת עולם התורה, לרווחת אוכלוסיית המצוקה ולמען קביעת סדר יום חברתי בישראל".

"אני קורא לך אריה ידידי", הוסיף ליצמן. "למנוע טביעת הספינה כולה חלילה. שקול מחדש את הצעד בו נקטת ותמשיך את מלאכת הקודש בתפקידך כיו"ר תנועת ש"ס. זו העת לגלות אחריות ציבורית ולצאת לדרך של אחדות ועשייה מלוכדת".

הערב צפוי דרעי להגיש את התפטרותו אף מהכנסת. על פי המתוכנן, בשעה 19:30 יפגש דרעי עם יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין ויגיש את התפטרותו. הח"כ שיצטרף לכנסת במקומו, הוא ליאור אדרי מקורבו של הרב משה יוסף.

כזכור, אמש שיגר דרעי מכתב לחברי המועצת בו נימק את הסיבה שבגינה מבקש להתפטר מתפקידו כיושב ראש התנועה וכן לפרוש מהחיים הפוליטיים. "החלטתי בלב שלם ובנפש חפיצה להחזיר את התפקיד שהטלתם עליי", כתב דרעי. "תפקיד קשה, אכזרי וכפוי טובה עם הרבה עגמת נפש וביזיונות, אך עשיתי אותו בשמחה בכל כוחי כדי להמשיך את מסורת ומורשת מרן זיע"א. וכדי להיות שליח נאמן ומסור של כבוד תורתכם".

שעה קלה לאחר פרסום המכתב, יצא חבר הכנסת יואב בן צור לכלי התקשורת והודיע, כי לאחר שחברי המועצת קראו את מכתבו הוחלט שלא לאפשר את פרישתו. "אנחנו גוזרים עליו להמשיך בתפקידו ואנו עומדים אחריו בכל עוז", כתבו חברי המועצת בהחלטתם.

אך כאמור, נראה כי החלטתו סופית וערב יגיש דרעי את ההתפטרותו.

תגובה אחת
  1. אין סיכוי שהוא לא יחזור.

השארת תגובה