צפת: ראש העיר: "הקאנטרי יופעל בשבת". נציג ש"ס: "הצהרה צורמת"

פילוג פנימי בנציגות החרדית ביחס להצהרתו של ראש העיר אילן שוחט, כי בשכונה החדשה שתוקם בעיר בצביון חילוני יהיה קאנטרי שיפעל בסופי שבוע

בריכה (אילוסטרציה)
בריכה (אילוסטרציה)

ראש עיריית צפת אילן שוחט הכריז השבוע על הקמת שכונה חדשה, "מצפה ימים" – אזור מגורים בין צפת לראש פינה. שוחט הסביר במהלך כנס למאות תושבים חילונים ודתיים כי "הצביון של השכונה יהיה חילוני מסורתי ויהיה בה קאנטרי שיפעל בסופי שבוע". תושבים חרדיים התעמתו לאחר הכנסת עם שוחט ומחו על חילולי השבת בתחומי העיר.

על פי הדיווח, אזור המגורים יכלול 1,500 יחידות דיור. ההצהרה שצרמה לרבים מתושבי העיר, הייתה ברגע בו אמר ראש העיר גלויות כי מתקני ספורט ובריכת שחייה יהיו פתוחים בסופי שבוע. סגן ראש העיר נהוראי לחיאני (ש"ס) אומר ל'כל הזמן': "ההצהרה של ראש העיר צרמה לי, אך לא מדובר אלא בהצהרה פוליטית, ראש העירייה שרוי בקונפליקט בין המיעוט חילוני שנותר בעיר, לבין עיר ההולכת ומתחרדת, מה שלא מותיר לו אלא להציב עובדות שינעמו לאוזניים חילוניות".

לחיאני מציין כי הנציגות החרדית הגיעה להישג בזמנו כאשר נסגרה הבריכה המקורה, ובכך צמצמו משמעותית את חילולי השבת, אמנם הבריכה שאיננה מקורה נותרה פתוחה בשבתות, אך היא סגורה במרבית שבתות השנה.

מנגד, דווקא בעיר בה יש רוב חרדי, זועמים התושבים על הכרזת ראש העיר, לטענתם, "פעילות הקאנטרי תהווה פגיעה בסטטוס־קוו בעיר, כיוון שהוא העסק היחיד שיהיה פתוח בשבת. אנחנו לא מסכימים שהוא יפעל בשבתות. גם לחילונים בצפת חשוב ששמירת השבת בעיר תישמר".

בניגוד ל'דגל התורה', סגן ראש העיר לחיאני חושב כי התנהלות ראש העיר שוחט כלפי הציבור החרדי בעיר הוגנת ומתחשבת: "הוא מתקצב מוסדות חרדים ומנסה להלך בין הטיפות ללא התנהלות מפלה כלפי הקהילה החרדית", אומר לחיאני. "במי תתמכו בבחירות הבאות?" שאלנו, "הכול פתוח בשלב זה".

בכירים בעיריית צפת אומרים ל'כל הזמן' כי "אין חדש תחת השמש", לדבריהם, "הקאנטרי בצפת פתוח בשבת מיום היווסדו כבר 30 שנה. הקאנטרי ימשיך לפעול כסדרו, תוך כבוד, הבנה והתאמה לכלל הציבור כפי שפעל בשנים האחרונות. שמירת הסטטוס־קוו בעיר היא עמדתם האחידה של כל מנהיגי העיר מכל הזרמים".

השארת תגובה