גל הונאות בעקבות הפיגוע במנצ'סטר: צעירה שלא נפגעה הוכרזה כקורבן ע"י זר שהונה רבים

הונאות רשת עולות בהמוניהן בכל יום, אך לעיתים הן מגיעות בגל כביר בעקבות אירוע מחריד שגורם לאנשים לפתוח את הלב – ואת הארנק.

בעקבות הפיגוע במנצ'סטר עלו לאתר המימון ההמוני "GoFundMe" מודעות רבות בכדי לסייע לנפגעים. אחת מהן עלתה עם מה שנשמע כמו סיפור עצוב – "שמי הוא מייק קולינס, עם אבל ויגון, אני משתף אתכם בכך שמשפחתי איבדה את פופי היקרה בפיגוע במנצ'סטר בהופעה של אריאנה גרנדה ביום שני, ה22 למאי. פופי הייתה בת 17 ובת דודתי הקרובה, היא הייתה יפה, חכמה, מצחיקה, ואדם שלא היה אמור לקבל את הגורל שהיא קיבלה. קשה להאמין כי רק לפני יומיים הייתי איתה, ועכשיו היא לא בעולמנו יותר – כהרף עין."

אך לאחר כמה שעות, צעירה בשם ניסה איירל, בת 19 מאריזונה, זיהתה את התמונה כשלה, ניסה חזרה בריאה ושלמה מההופעה ולא הבינה מדוע "הוכרזה כקורבן". היא אמרה כי "המחשבה כי יש אדם שיכול לעשות שיש כה נלוז ברגשות ורצונם הטוב של אנשים ולנצל אסון כזה למען רווח אישי. בזמנים קשים כאלו אנחנו אמורים לעזור לאנשים – לא לנסות לסחוט אותם."

המשטרה והיחידה הבריטית לחקירות הונאה באינטרנט פתחו בחקירה, המשטרה פונה לאתר בכדי להסיר את המודעה ולהשיב את הכסף לבעליו.

מתברר כי הונאות כאלו כבר עלו לרשת בעקבות הפיגוע, אך רוב המודעות סביב הפיגוע היו מודעות לגיטימיות שגייסו כ4 מליון פאונד בכדי לעזור לנפגעים ומשפחותיהם.

השארת תגובה