בעקבות יוזמת טראמפ: ב'מחנה הציוני' מגלים נכונות להצטרף לממשלה

בכל פעם שדווח כי הוא מנהל מגעים לכניסה לממשלה, הוצרך יו"ר האופוזיציה להתגונן בהכחשות, אלא שכעת עם ההבנה כי טראמפ רציני ביוזמת השלום שהוא מגבש – גוברים הקולות באופוזיציה להעניק לראש הממשלה רשת ביטחון

טראמפ והרצוג
טראמפ והרצוג

על רקע ביקור הנשיא טראמפ בישראל והצהרת כוונותיו לקדם מו"מ מדיני, שיוביל להסכם שלום עם העולם הערבי בכלל והפלסטינים בפרט, גוברים הקולות גם במחנה הציוני לתמוך בראש הממשלה.

לפי דיווחו של מתי טוכפלד הבוקר, בשלב ראשוני זה, אין כוונה מצדו של נתניהו להביא לפרישת 'הבית היהודי' מהממשלה לטובת 'המחנה הציוני'. אך נבדקת מידת הסבירות שהמפלגה תיאות להצטרף ביום פקודה כאשר בנט יחליט על העיתוי.

מקור המעורב במגעים מצוטט כמי שמבהיר, כי התהליך המדיני של טראמפ ייחשף בשבועיים הקרובים. לדבריו מדובר בהליך רציני שנתניהו יחפוץ בתמיכתן של כמה שיותר מפלגות שיהיו שותפות למהלך מתוך הממשלה".

לפי הדיווח, הרי שגם מכיוונה של ציפי לבני הגיעו איתותים כי תהיה מוכנה להצטרף לממשלה אם יתפתח מהלך מדיני.

יוזכר, כי לפי דיווחים שהתפרסמו בסוף השבוע שעבר, קיימה לבני מספר פגישות עם השליח האמריקני לאזור ג'ייסון גרינבלט וטענה כי התרשמה ממנו על רצינות הממשל בכל הקשור לגיבוש הסכם בין הצדדים.

בסביבתו של הרצוג מכחישים כי התקבלה פניה מצד נתניהו שתכליתה לבחון הצטרפות עתידית לממשלה, אולם לא שללו את האפשרות שמהלך כזה יקרה. "הרצוג כבר הוכיח כי השיקול היחיד שמנחה אותו הוא השיקול הענייני, ולא שום דבר אחר. מובן שמהלך מדיני משמעותי הוא תנאי הכרחי לכל ממשלה שבה תהיה שותפה מפלגת העבודה", אומרים אותם גורמים.

השארת תגובה