'תיק 3,000' • המשטרה: נתניהו לא חשוד, יעלון: ראש הממשלה ייחקר

לאחר שאיים כי במידה ונתניהו לא ייחקר, ייאלץ 'לפתוח את הפה ולחשוף הכל', מאשים יעלון את המל"ל ואת היועה"מ בטיוח החקירה – "בהתחלה אמרו שאין מה לבדוק, אח"כ פתחו ב'בדיקה' שהפכה בהמשך לחקירה – נמתין ונראה"

ראש הממשלה נתניהו ושר הביטחון יעלון (צילום: עמוס בן גרשום לעמ)
ראש הממשלה נתניהו ושר הביטחון יעלון (צילום: עמוס בן גרשום לעמ)

שר הביטחון לשעבר משה יעלון ממשיך במסע ההכפשות נגד ראש הממשלה ולאחר שרק לפני שבוע הוא צוטט כמי שמאיים, כי "אם היועה"מ יחליט שלא לזמן את נתניהו לחקירה בפרשת הצוללות, הרי ש'יספר הכל'".

לדבריו, "די ברור לי שנאלצתי לעזוב את התפקיד, שהסוגיה הזאת יוצרת משבר עמוק ביני ובין ראש הממשלה, והגעתי למצב שהבנתי שאני מכשול ואני צריך להתפטר נוכח זה שרוצים להחליף אותי. זמן קצר לאחר סיום תפקידי העסקה מתחדשת".

בראיון ל'וואלה' אמר יעלון, כי הוא משוכנע שנתניהו פעל שלא כשורה בפרשה. "אני אומר בצער רב, בסופו של דבר אני רואה ראש ממשלה שלישי שנמצא בחקירות משטרה. מבחינתי התמונה ברורה. אני לא יודע יותר פרטים על חקירת 2,000 או חקירת 1,000, רק ממה שאני שומע וזה חמור. בפרשת 3,000 אני בקיא. אני הייתי מצפה שבמציאות כזו, שבה אנשים יודעים במה הם מעורבים, שיתפטרו מבלי לחכות לכתב אישום. גם כשהייתי רמטכ"ל בזמן כהונת שרון ראיתי סדר עדיפויות מעוות, כולל בצע כסף, לא בהכרח סדר עדיפויות של עניינים לאומיים. אנחנו ניתן למשטרה ולפרקליטות לבצע עבודתם

כשהתבקש להתייחס להודעת המשטרה ולפיה, נתניהו איננו חשוד בפרשת 3000 השיב, כי "בהתחלה גם אמרו שאין מה לבדוק ואחר כך פתחו בדיקה. אחר כך הבדיקה הפכה לחקירה. בוא נמתין ונראה".

בהמשך נשאל יעלון, "האם החומר שאתה העדת עליו מחייב חקירה של ראש ממשלה"?

לדבריו, "מאחר ואני לא עד יחיד, אי אפשר לשווק לציבור חלקי אמיתות, וזה מה שקרה עם המועצה לביטחון לאומי. אני מקווה שלא הכריחו אותם להוציא הודעה מהסוג הזה. זו הייתה הודעה שראיתי בה חצי אמת".

אתה חושב שיש קונספירציה רצינית סביב זה? נשאל יעלון והשיב, "אני חושב שיש פה שחיתות. אין לי ספק. השאלה אם יצליחו להציג ראיות שיערבו את כולם. אני לא מצאתי במשרד הביטחון ולא בקרב הצבא מישהו שהיה מעורב בשחיתות. גם לא בחיל הים. המשטרה תחקור ואולי דברים נעשו מאחורי גבי."

השארת תגובה