הבסיס להקניית הרגלי אכילה נכונים ומאוזנים לילדכם

בין חג לחג, בין חופשה לשגרה, רבים מאתנו ההורים מוצאים את עצמנו ממהרים ולא מקדישים מספיק זמן ומחשבה לארוחת בוקר מזינה לילדינו. אז למה חשוב כן להתעקש על ארוחת בוקר?

ארוחת בוקר היא דרך מצוינת להחזיר לגוף את האנרגיה לה הוא זקוק לאחר שנת לילה ומספר רב של שעות ללא מזון. לא בכדי היא נקראת באנגלית break fast מלשון שבירת (break) הצום (fast).

מחקרים מראים כי ילדים המקפידים לאכול ארוחת בוקר נוטים לאכול בריא יותר ולהשתתף יותר בפעילות גופנית – שני גורמים חשובים ועיקריים בשמירה על משקל תקין והרגלי תזונה טובים.

עבור כולנו ובמיוחד עבור הילדים ארוחת הבוקר חשובה על מנת לאפשר להם להתרכז וללמוד טוב יותר. מחקרים מראים כי דילוג על ארוחת הבוקר מפריע לתפקוד וללמידה במסגרות השונות בהן הם נמצאים. כידוע, הרגלים שנרכשים בילדות הם הרגלים לחיים ואכן נמצא כי מבוגרים שמילדותם אינם מקפידים על אכילת ארוחת בוקר, נוטים להרגלי אכילה פחות טובים ועוסקים פחות בפעילות גופנית בהשוואה לאלו שהורגלו מגיל צעיר לאכול בבוקר.

כשמכינים בבית ארוחת בוקר לילדים, עליה להיות מזינה ככל האפשר, היא אינה צריכה להיות גדולה מדי, ובמסגרת לוח הזמנים הלחוץ של הבוקר גם מהירה להכנה .

אז מה יכול להתאים? כריך מלחמניות או לחם מחיטה מלאה בתוספת של גבינה לבנה / גבינה צהובה / אבוקדו / טחינה וירק חתוך או דגנים מלאים עם חלב או יוגורט. לתינוקות קטנים יותר תוכל להתאים דייסה בהכנה סמיכה להאכלה בכפית.

על מנת לעודד ילדים לאכול ארוחת בוקר, נסו לאפשר להם להיות שותפים לבחירת הארוחה ולהכנתה, במידת האפשר.

רוצים לקבל טיפים לתפריטי בוקר מזינים? במרכז הייעוץ של מטרנה מחכות לך יועצות תזונה עם מבחר הצעות ומתכונים לארוחות המתאימות לתינוקות ולפעוטות.

בכל שאלה או התלבטות אתם מוזמנים לפנות אל המרכז לייעוץ תזונתי של מטרנה: 1-800-32-33-33

השארת תגובה