"צעדים בכיוון הנכון" גם ב'הארץ' מברכים ומפרגנים לראש הממשלה

עיתון השמאל הרדיקלי 'הארץ' מפרסם הבוקר מאמר מערכת מפתיע בו מובעת תמיכה בלתי אופיינית לראש הממשלה נתניהו וזאת על רקע שורץ ההקלות והמחוות לרשות הפלסטינית

טראמפ ונתניהו
טראמפ ונתניהו

על רקע שורת המחוות שהציע ראש הממשלה לאבו מאזן לקראת ביקורו של טראמפ, בירך 'עיתון 'הארץ' על היוזמה ואף יוצא מגדרו בכדי לשבח את ראש הממשלה על הצעד האמיץ לו התנגדו השרים נפתלי בנט ואיילת שקד.

לאחר שעורך העיתון בחר לפרט ולהעלות על נס את שורת ההקלות לאוכלוסיה הפלסטינית, מציין כותב המאמר, כי "שורת מחוות אלה מגיעה לאחר תקופה ארוכה שבה לא נהנו הפלסטינים מהקלות כלשהן מצד ישראל, והן מגיעות כמה שבועות אחרי ההחלטה על ריסון הבנייה בהתנחלויות. אלו צעדים בכיוון הנכון, ויש לברך על כך את ראש הממשלה".

בהמשך תוקף המאמר את שרי 'הבית היהודי' על ניסיונות החישוק של בנימין נתניהו בכל הקשור במימוש מחוות אלו, "הולך ומתברר, שהמחלוקת בימין אינה ביטחונית ולראיה, שרי הבית היהודי הצביעו בעד ההקלות במעברים, היא אינה תלויה בשאלה אם יש או אין פרטנר פלסטיני, והיא צפה ביתר שאת אל מול נשיא אמריקאי, שעד לא מזמן נראה היה כהתגשמות החלומות של הימין הקיצוני. הפלג הסיפוחיסטי בימין פשוט אינו מוכן לוותר על אף שעל".

"נחישותו של טראמפ מחד ואופיו ההפכפך מאידך, דחקו בנתניהו לפעול בניגוד לטבעו החותר תמיד לעשות ככל שניתן כדי לא לעשות דבר. יתר על כן, הפחד מתגובותיו הבלתי צפויות של טראמפ עוזר לו לגייס כוחות כדי לבלום את שרי הימין הקיצוני, הדוחקים בו לספח כאילו אין פלסטינים. אלו חדשות טובות, ויש לקוות שימשיך כך", לשון המאמר.

השארת תגובה