'עמיחי' • הכירו: זהו היישוב החדש שיוקם למפוני עמונה

הערב נחשף כי במהלך דיונים שקיימו נציגי המפונים עם משרד הביטחון, הוסכם כי שמו של היישוב החדש שיוקם עבור המפונים, ישא את השם 'עמי-חי' – הרה"ר דוד לאו ביקר את המפונים השוכנים בחדרי מדרשיית 'עופרה'

ארכיון: פינוי עמונה - צילום: פישל רוזנפלד
ארכיון: פינוי עמונה - צילום: פישל רוזנפלד

כשלושה חודשים לאחר שפונו מבתיהם, נרשמה בימים האחרונים התקדמות נוספת בדרך למימוש ההבטחה להקמת יישוב חדש עבור מפוני היישוב עמונה.

הערב דווח לראשונה, כי בשיחות שקיימו נציגי המפונים מול נציגי משרד הביטחון הגיעו הצדדים להסכמה כי היישוב החדש שיוקם עבור המפונים, יישא את השם 'עמיחי'.

יושב ראש מטה המפונים אביחי בוארון אמר הערב, "כעבור שלושה חודשי ייסורים, ולמרות ניסיונות לשבור את רוחנו לא ניכנע עד אשר יוקם הישוב החדש כפי שהבטיח ראש הממשלה".

הוא מתח ביקורת על הדיווחים אודות שמו של היישוב החדש והביע את אכזבתו מכך, "נשגב מבינתנו כי יש כאלה שעוסקים בתפל ובשמות ליישובים שכלל לא קמו. הגיע הזמן שמישהו יקים את הישוב, יתן לנו לשוב לחיים נורמליים ולשגרה ולהפסיק להזניח אותנו בתקווה שהעולם ישכח".

במוצאי שבת הגיע אורח מפתיע לחזק את המפונים המאוכלסים במדרשת היישוב עופרה, הרב הראשי דוד לאו הגיע למקום ונשא דברים בפני התושבים.

"הגעתי למדרשת עפרה וראיתי את הצפיפות הלא נתפסת של מתיישבי עמונה. אסור שזה יהיה. ישנה התחייבות של ממשלת ישראל ואני מקווה שהיא תממש אותה".

"בתוך חדר שאמור להיות לבני נוער, יש ילדים ולהורים אין פרטיות. אני מקווה שהממשלה תיתן את המענה הנכון כדי להשיב את האנשים ליכולת לחיות חיי משפחה וקהילה" אמר הרב לערוץ 7.

השארת תגובה