מתכוננים לטראמפ: אושרה בניה בשטחי C, הבית היהודי התנגדו

השרים בנט ושקד איימו להוביל מהלך שימנע מנתניהו לאשר בקבינט את מתן אישורי הבנייה לפלסטינים בשטחי C – אלא שההצעה עברה ברוב קולות • שרי הקבינט מדווחים על מתיחות חסרת תקדים בין שרי הבית היהודי לרה"מ

בנייה. אילוסטרציה
בנייה. אילוסטרציה

עימות חסר תקדים בין ראש הממשלה לשרי 'הבית היהודי' בנט ושקד במהלך ישיבת הקבינט שהסתיימה בחלוף 5 שעות.

המדובר בישיבה שבשל רגישותה לא נערכה בלשכת נתניהו כמקובל ושרים שנטלו בה חלק מדווחים על מתיחות שיא ביחסי שתי המפלגות.

כזכור, השר בנט הציג הבוקר בפני ראש הממשלה 4 תנאים באם ימולאו, יאות להעניק את ברכתו ליוזמה להענקת שורה של מחוות כלכליות לפלסטינים אלא שבנט בחר להפריד בין 'מחוות כלכליות' ל'ויתורים מדיניים'.

בכירים ב'בית היהודי' צוטטו כמי שמבהירים, כי גם הם רואים עין בעין עם רה"מ את המצב הרגיש, אלא שאין כל סיבה שלצד שורת המחוות הכלכליות שמבקש נתניהו להעניק לפלסטינים, יוענקו גם חבלי מולדת.

לדבריהם, "מדברים על בנייה מאסיבית בשטחי C שעלולה להכניס מאות אלפי פלסטינים ובכך יטושטש הגבול ויעשה סיפוח זוחל של שטחי C באמצעות אותה בנייה חוקית ולא חוקית – זו למעשה תכנית השלבים של סלאם פיאד". הם מזהירים.

"ראש הממשלה תמיד אמר 'יתנו – יקבלו', לא יתנו – לא יקבלו'. כאן מעבירים דה פקטו שטחים נרחבים מאוד ליד הפלסטינים בעוד הפלסטינים ממשיכים להסית לטרור, מעבירים כסף לטרור וממנים רוצחים להיות ראשי עיר", אומרים ב'בית היהודי'.

"מעוות יותר היא העובדה כי בינתיים נתניהו לא אישר ליהודים שום בנייה בשטח C, ועדת התכנון נדחתה כמה פעמים ויש הקפאה בירושלים וביהודה ושומרון".

השארת תגובה