מאה שערים: ילד ושני מבוגרים נעצרו באלימות במהלך פעילות משטרתית

ילד ושני מבוגרים נעצרו בפעילות 'המסתחרדקים', בלשים המחופשים לחיילים חרדים, במאה שערים • תיעוד מצלמות האבטחה מעלה – הבלשים הפעילו אלימות בעת מעצר הילד ועצרו שני מבוגרים שהעירו להם, תוך הפעלת כוח רב ומוגזם • עיתונאי חילוני: "סת'כלו בפראים האלה. הסתערות על ילד, חניקה של עובר אורח, בעיטות בעצור ברכב" • צפו בתיעוד

'המסתחרדקים' פשטו על מאה שערים: שני בלשים מחופשים לחיילים חרדים נכנסו אמש (חמישי) למאה שערים, במטרה לזהות ולעצור את תוקפי החיילים החרדים שבשכונה. עם כניסת החיילים לרחוב מאה שערים החלו לצעוד אחריהם קבוצת ילדים, תוך שהם קוראים לעבר החיילים "חרד"ק, תסתלק מפה!". המשטרה עצרה את אחד הילדים, כבן 9, ועצרה בנוסף שני מבוגרים ש"ניסו לסכל ולמנוע את המעצר", לשון הודעת המשטרה. לפי דיווחים שונים, הילד זרק על "החיילים החרדים" חיתול, מה שהביא למעצרו.

מתיעוד מצלמות האבטחה נראה מעצר הילד, תוך הפעלת כוח רב ובלתי סביר. כמו כן, נראים אדם מבוגר מנסה לסכל המעצר, תוך שהוא מנסה להפריד בין הילד לבלש, שלא לבוש כלל כשוטר, אלא בבגדים אזרחיים, מה שמעלה את הסברה כי הוא כלל לא היה מודע כי מדובר בשוטר. בדומה לכך, נראים הבלשים תוקפים באלימות אדם מבוגר נוסף, שכל חטאו היה שהעיר לבלש שעוצר את הילד.

מהמשטרה נמסר כי"משטרת ישראל ממשיכה כל העת בפעילות המבצעית המתוכננת כנגד אלו התוקפים לובשי מדים באשר הם. לפני זמן קצר, במהלך פעילות מבצעית מתוכננת נוספת שהתקיימה בשכונת מאה שערים, עצרו השוטרים 3 חשודים (בהם קטין) שתקפו לובש מדים וחלקם אף ניסו לסכל ולמנוע את מעצר השוטרים. שלושת החשודים הובאו לחקירה במשטרה". במשטרה סירבו להתייחס לאלימות המופעלת כנגד האזרחים וכן לעצם מעצר הילד.

תיעוד מצלמות האבטחה הסעיר את הרשת, כך למשל, העיתונאי חיים לוינסון מ'הארץ' כתב: "עד מתי ימשכו מבצעי המסתערבים במאה שערים? סת'כלו בפראים האלה. הסתערות על ילד, חניקה של עובר אורח, בעיטות בעצור ברכב. "שלטון החוק"". לוינסון הוסיף, "מה שמדהים זה העליבות בתחפושת של הבלשים. הכי שקוף בעולם".

רק בתחילת השבוע פעלה המשטרה באופן דומה בבית שמש כש-5 חרדים שתקפו בלש המחופש לחייל חרדי נעצרו. הפעילות עצמה נמשכת כבר תקופה ארוכה, ומטרתה, כך לפי המשטרה, "לפעול כנגד כל מי שפועל בגלוי לתקוף לובש מדים באשר הוא", מה שלא מסביר מדוע נעצרו שני המבוגרים שכלל לא תקפו את "החיילים החרדים" וככל הנראה לא היו מודעים שמדובר בשוטרים.

תגובה אחת
  1. אם במקרה היותי עובר שמה היותי 100% עוזר לילד מחשש לחטיפה (החוטף היה בלי מדים). והיו עוצרים אותי בעון ניסיון לסכל מעצר השוטרים? לאיזה רמה הגענו למי שיש חצי שכל רואה בסרט משטרת סדום בפעולה.

השארת תגובה