ניסנקורן מתקשה: עובדי 'אמישראגז' ינקטו בעיצומים – המו"מ נכשל

'אמישראגז', משרתת 280 אלף בתי אב ו-25 אלף עסקים בישראל – עובדי החברה מזהירים מפני עיצומים בהם ייאלצו לנקוט לאחר שהמשא ומתן עם ההסתדרות, לגיבוש הסכם קיבוצי חדש הגיע למבוי סתום

אבי ניסנקורן
אבי ניסנקורן

עובדי 'אמישראגז' מאיימים לנקוט בעיצומים ולפתוח בשביתה לנוכח אי התקדמות במגעים המתנהלים מול ההסתדרות בחצי השנה האחרונה לגיבוש הסכם קיבוצי חדש.

יצויין, כי במידה ולא יושג התקדמות במו"מ והעיצומים אכן יינקטו, הרי שכ- 280 אלף בתי אב ו-25 אלף עסקים בישראל, המנויים על שירות החברה עלולים שלא ייפנו למוקד החברה.

ב'גלובס' דווח, כי ההסתדרות מסרה היום כי המו"מ הגיע למבוי סתום, וכי במסגרת העיצומים לא תהיה קבלת קהל, לא יינתן מענה טלפוני, תופסק פעילות של מערך גביית הכספים, יידחו קריאות לתיקונים, יופסקו חיבורים בבניינים חדשים ולא יונפקו אישורים הנדרשים לקבלת אישור גמר בנייה (טופס 4).

לדברי העובדים, ההנהלה מקשיחה את עמדתה אל מול העובדים מתוך מטרה מוצהרת שתכליתה 'כירסום כוח העבודה המאורגנת בחברה'. הם מאשימים, כי בחברה לא היו העלאות שכר מזה למעלה מעשור, וכי עובדים רבים משתכרים שכר מינימום".

מ'אמישראגז' נמסר בתגובה, כי "הנהלת החברה מקיימת זה מספר חודשים משא ומתן ענייני, מקיף ורציף עם נציגי העובדים וההסתדרות. וכי במקום להמשיך ולנהל מו"מ, בוחר ועד העובדים לנקוט בצעדים לפגיעה בתהליך, ולפעול בדרך של פגיעה בצרכנים. חברת אמישראגז קוראת לוועד העובדים לחזור לאלתר לשולחן הדיונים, ולהימנע מהחרפת המחלוקת ביחסי העבודה בחברה ממניעים לא ענייניים".

השארת תגובה