נטו למשפחה: המס לייבוא נעליים יירד ב- 12%

לפני כשבועיים הודיע שר האוצר כחלון על שורת הקלות במס במסגרת השקת תוכנית 'נטו למשפחה' – היום חתם השר לראשונה על צו להורדת המס על ייבוא נעליים בשיעור של כ-12 אחוזים

שר האוצר פועל למען השכבות החלשות. זה הרושם המתקבל משורת של צעדים חברתיים עליהם הכריז כחלון רק בשבועות האחרונים, צעדים שזכו לתמיכה חוצת מפלגות במערכת הפוליטית.

כזכור עם פרסום תוכנית 'נטו למשפחה' הודיע שר האוצר, כי רשות המיסים תקיים שימוע לצורך הצגת עמדות הציבור בענין, כאשר כל אזרח יכל להגיש את השגותיו כמו גם תובנות ורעיונות שיובילו לשיפור האפקטיביות של התוכנית.

יצויין, כי במקביל להורדת המס על ייבוא נעליים, מתקיימים בימים אלו דיונים ברשות המיסים, גם אודות הבשורה הנוספת שהביא עמו האוצר במסגרת התוכנית – המדובר, בהורדת המס על ייבוא בגדי ילדים ואביזרי הלבשה לתינוקות מחו"ל. כאשר ההמלצות בענין זה טרם גובשו לכלל מסקנות.

שר האוצר אמר עם החתימה על הצו, כי "מדובר בצעד נוסף ביישום תוכנית 'נטו משפחה'. ביטול המכס יוריד את מחירי הנעליים בישראל ויביא בשורה לצרכנים ולמשפחות. אנחנו רואים את הפערים האדירים במחירים בין ישראל לחו"ל ואנחנו לא מוכנים להשלים איתם. נמשיך במדיניות הפחתת המכסים בכל מקום שבו לא תהיה פגיעה בתעשייה המקומית, נוזיל את המחירים לצרכנים ונקל על המשפחות העובדות".

השארת תגובה