לוין נגד יעלון: "מינוי אישי של נתניהו – והחליט שיש לו חזקה על התפקיד"

מקורבו של ראש הממשלה שר התיירות יריב לוין, מותח ביקורת על האיום ששיגר יעלון ולפיו אם לא יוגש כתב אישום נגד נתניהו בפרשת הצוללות, הרי ש'יפתח את הפה' – מבחינתו, "כל עוד הוא שר ביטחון הכול בסדר וכשהוא לא שר ביטחון, הכול שלילי ונורא"

השר יריב לוין
השר יריב לוין

בעוד שר הביטחון לשעבר יעלון ממשיך לתקוף את נתניהו כשאתמול אף שיגר איום מפורש ולפיו, "אם לא יוגשו כתבי אישום בפרשת הצוללות – יספר הכל", בליכוד לא נותרו חייבים ובזה אחר זה נשלחו בכירי המפלגה לכלי התקשורת עם דף מסרים זהה שמהותו, "כל עוד כיהן יעלון במשרד הביטחון הכל היה שריר וקיים וכשר, ואילו משעה שהתפטר מתפקידו, או אז החלו לצוץ אירועים שונים שעננה כביכול מרחפת מעליהם".

בוטה במיוחד היה שר התיירות יריב לוין שבראיון ל'ערוץ 7' תקף את יעלון חזיתית ואמר, כי "דווקא יעלון שדיבר כל העת על ערכים, מתברר כרחוק מהם והכיסא הוא החשוב בעינו".

"כל עוד הוא שר ביטחון הכול בסדר וכשהוא לא שר ביטחון שום תפקיד לא נאה לו והכול שלילי ונורא".

לדבריו, "יעלון מונה כמינוי אישי של ראש הממשלה, על סמך ניסיונו ולא על סמך ותק במפלגה או מקום ברשימה, ומשום מה הוא החליט שיש לו חזקה על התפקיד".

השר לוין מבקש להזכיר, כי "כל ההתבכיינות של שר הביטחון לשעבר על אבדן התפקיד הם דברים חסרי שחר. הרי באותו הזמן זכור לכולם כי נוצר אילוץ קואליציוני".

"היה ברור שאי אפשר להמשיך ולקיים את הממשלה עם 61 חברי כנסת ובברירה בין ללכת לבחירות לבין להעביר את תיק הביטחון לישראל ביתנו אני חושב שההחלטה שהתקבלה הייתה נכונה והוכיחה את עצמה. ליעלון הוצע תיק החוץ, משרה נכבדה לא פחות, ואני חושב שאי אפשר לדבר גבוהה גבוהה על ערכים ובסוף לנהוג כאילו מלבד הכיסא שום דבר לא חשוב".

"אי אפשר לשרת בממשלה ולשבח את ראש הממשלה ולהפוך את עורך בין לילה באופן שבו הדברים קורים. זה מצער, כי יעלון הוא בעל זכויות שאיש לא ייקח אותן ממנו, וההתנהגות הזו לא לכבודו וגם לא תביא לו תמיכה". אמר לוין.

כשנשאל לוין על ההבדל בין שר החינוך לשעבר גדעון סער שהודיע גם הוא על פרישה מהזירה הציבורית, והנה הוא מתקבל כעת באווירה אוהדת וחיובית, השיב לוין, כי מדובר בהקבלה שאיננה נכונה, "הדברים לא דומים, לסער, היו מחלוקות ולמרות כך, שמר על סגנון ודרך ולא עזב את הליכוד ולא הטיל רפש על התנועה, בכיריה והמערכת כולה,זו הסיבה שהוא מתקבל בעין יפה ובזרועות פתוחות עם ההחלטה שלו לשוב לזירה הציבורית. המקרה של יעלון שונה לחלוטין. הוא בחר את דרכו וזו זכותו, הוא אמר את מה שאמר על הליכוד ובזה העניין הסתיים. אם ייבחרו בו ייבחר, אם לא, הוא ייעלם מהחיים הפוליטיים. מבחינת הליכוד הפרק הזה תם".

השארת תגובה