"לפעול ולהשפיע" • מכתבו של נשיא המועצת לבחירות להסתדרות

לקראת מהפכה? שבוע לבחירות בהסתדרות – מסתמן סחף לכיוונה של שלי יחימוביץ' • המועמדת לראשות ההסתדרות ושותפיה מש"ס מסבירים בפנייה מיוחדת למצביע החרדי והדתי מדוע להצביע 'הבית החברתי' • וגם: הפרטים המלאים על צורת ההצבעה, והסיבה שהפעם אף אחד לא יוכל לדעת מה הצבעתם • נשיא ה'מועצת' במכתב מיוחד

חכם שלום, מרן הגרש כהן
חכם שלום, מרן הגרש כהן

הקרב על ראשות ההסתדרות מגיע לישורת האחרונה, ביום שלישי הקרוב יצאו מאות אלפי חברי הסתדרות לממש את זכותם הדמוקרטית, ולהכריע בין מועמדותה הרעננה והמהפכנית של שלי יחימוביץ', חברת הכנסת המזוהה עם מאבקים למען העובדים ואשר הביעה בעבר שוב ושוב את דעתה בעד מנוחה לכלל העובדים בשבת, ובין שימור מעמדו של אבי ניסנקורן, יו"ר ההסתדרות המכהן, שאינו זוכה לתמיכה חרדית רשמית.

יחימוביץ' סגרה כבר בתחילת הדרך הסכם לריצה משותפת ברשימה אחת עם מפלגת ש"ס, כאשר המתווך הוא ח"כ יגאל גואטה, מי שנחשב 'מלך השטח' של המפלגה, שהתגייס לקמפיין בחודשים האחרונים, ואף התבטא בחריפות רבה בראיון שהעניק למוסף החג 'כל ישראל' מבית 'קו עיתונות'.

תומכי הרשימה, יצביעו בשני פתקים – האחד עבור שלי יחימוביץ' לראשות ההסתדרות והשני עבור מפלגת הבית החברתי. נשים תוכלנה להצביע בפתק שלישי בצבע סגול עבור שלי יחימוביץ' לראשות נעמ"ת.

בנוסף, נחשף בגיליון זה כי כמה מגדולי רבני יהדות ספרד, בשמם הפיצו גורמים המזוהים עם מטה ניסנקורן שמועות על תמיכתם במועמדותו, חתמו על מכתב תמיכה חד משמעי ביחימוביץ', ובו נאמר בין השאר "שמענו כי יש מועמד שתומך בחילולי שבת ובעבודה בשבת קודש ל"ע, ולעומת זאת, מועמדת אחרת, אשר דוגלת והביעה את עמדתה מזה שנים רבות על איסור העסקת עובדים בשבת, ובפרט שתנועה חרדית חברה לתנועת 'הבית החברתי'.

"הננו לגלות דעתנו, דעת התורה הק', שחובה על כל אחד ואחד לקחת חלק להצביע ולהשפיע אך ורק למפלגת 'הבית החברתי' בהסתדרות ולעומדת בראשה ולהשפיע ככל יכולתו על חבריו לעבודה".

למכתב זה הצטרף גם נשיא מועצת חכמי התורה, הגר"ש כהן, שפרסם אמש מכתב ובו הכריע: "הריני בא בקריאה של חיבה לבוא לעזרת ה' בגיבורים, לפעול ולהשפיע לכל מי שיש בכוחו ולהצביע עבור רשימת ״הבית החברתי״ והעומדת בראשה, ועמה נציגי תנועת ש"ס הקד' הי"ו בבחירות הקרובות להסתדרות.

"רשימה זו אשר חרטה על דגלה לדאוג לזכויותיהם ומעמדם של העובדים בכלל ושומרי התורה והמסורת העמלים לפרנסתם בפרט, להגן על מטה לחמם שלא תקופח פרנסתם, ובמיוחד בנושא שמירת השבת אשר כפי ששמעתי אף הביעה דעתה בריש גלי כנגד העסקת עובדים ביום שבת קודש שהיא מקור הברכה וההצלחה.

"והנני לברך בברכת כהן את כל העוזרים והמסייעים למען הצלחת רשימה זו ובפרט נציגי התנועה הקד' והפעילים די בכל אתר ואתר, שחפץ ה׳ בידם יצלח ויבורכו בכל מילי דמיטב בבריאות גופא ונהורא מעליא באושר וכבוד ונחת מכל יוצ"ח, אורך ימים ושנות חיים אכי"ר".
ל'קו עיתונות' נודע כי בסוף השבוע יחתמו על מכתב זה גם שאר חברי מועצת חכמי התורה ורבנים נוספים.

באופן חריג, ובעקבות תדמיתה הבעייתית של ההסתדרות, קיבל בית המשפט את פניית מטה יחימוביץ' והורה על העברת כל הקלפיות למוקד אחד, שם ייספרו יחד, כדי למנוע ולו החשש הקל ביותר למידע על מי הצביע עבור מי, ולהימנע מתופעות פסולות של לחצים ואיומים להצבעה עבור מועמד מסוים.

כעת, עם כניסת הבחירות לישורת האחרונה, פונים שלושת מובילי הקמפיין המשותף של רשימת 'הבית החברתי' – המועמדת חה"כ שלי יחימוביץ', יו"ר ש"ס שר הפנים אריה דרעי וח"כ יגאל גואטה, בפניה אישית לקוראי 'קו עיתונות', כדי להסביר מדוע על כל מצביע דתי או חרדי לממש את זכות ההצבעה ולתמוך ברשימת הבית החברתי ובמועמדותה של יחימוביץ'.

4 תגובות
  1. בושה וחרפה עד כך נדבקנו לשלטון החולני להצביע עבור אישה חילונית ושמואלנית

  2. זו דעת תורה, גם אם אינה עולה בקנה אחד של מחשבתך, הגב' יחימוביץ על כל מגרעותיה, לטענתך, יותר טובה מאשר אחד שדוגל בחילולי השבת וכו', אנו עושים רק מה שדעת תורה קובעת ואנו מצביעים הבית החברתי.

  3. תתביש למה משהן חבר שלך שאתה כותב בושה למה אתה חושב שאתה דואג לרחניות יותר ממרן ראש הישיבה שכל כולו תורה… מה אתהיודע איזה שיקולים יש בכל צד גם אני לא יודע אבל מקבל את דבריו גדולי הדור בשמחה

  4. כאן הטעות, דעת התורה גם כשאומרת על שמאל שהוא ימין ועל ימין שהוא שמאל, אנו חייבים לקבל אותה.
    לנו אין לנו אלא דעתם של גדולי ישראל, ואפילו אם הטעו אותם, לדעתך, דעתם תגרום שלבסוף נהיה מרוצים.
    כמאמר הפסוק: אלא מועדי ה' אשר תקראו אותם במועדם, ואפילו מזידים, אשר תקראו אותם. וד"ל.
    לשמוע רק לגדולי התורה.

השארת תגובה