אכזבה בישראל: דובר הבית הלבן סרב לומר שהכותל בשטח ישראלי

רק לפני יומיים הבהיר שון ספייסר כי הדיווחים ולפיהם הכותל אינו תחת ריבונות ישראלית, אינם משקפים את דעתו של הנשיא, אלא שהלילה בדברים שנשא בפני עיתונאים שינה הדובר את הטון וסרב לומר ש"הכותל בשטח ישראל"

הכותל המערבי, אילוסטרציה
הכותל המערבי, אילוסטרציה

ימים אחדים לפני ביקורו של הנשיא האמריקני בישראל, והאכזבה מהציפיות הגבוהות שתלו בישראל מכהונת הנשיא טראמפ, כבר אינם עוד נחלתם הבלעדית של הפסימיים.

ההתבטאויות התכופות מבכירי הממשל שאינן עולים בקנה אחד עם רוח הדברים שהביא עמו הנשיא טראמפ בכנפיו עם כניסתו לתפקיד, מלמדים על חריש עמוק שהצליחו לקיים בשדרת הנשיא חוגי השמאל וזאת הרחק מעיניהם של אנשי הימין בישראל ובארה"ב.

כעת היה זה תורו של דבור הבית הלבן שון ספייסר, שבתדרוך היומי שנערך לכתבים הלילה, סרב לומר שהכותל שוכן בשטח בריבונות ישראלית, אלא הסתפק באמירה לקונית, כי "הכותל נמצא תחת הסוגיה של פתרון הסכסוך".

נזכיר, כי רק לפני יומיים היה זה ספייסר ששיגר מסר 'מרגיע' לישראל ולפיו, "ההערה על הכותל המערבי לא אושרה והיא לא מייצגת את עמדת ארה"ב ובוודאי שלא את עמדת הנשיא טראמפ".

מדובר כזכור על הדיווח ולפיו אנשי הבית הלבן המתאמים את ביקורו של הנשיא טראמפ בישראל, סרבו להצעה ולפיו רה"מ יתלווה לנשיא בביקור בכותל המערבי.

השארת תגובה