יעלון מאיים: "אם נתניהו לא ייחקר בפרשת 3000 – אפתח את הפה"

על רקע ההתפתחויות בפרשת 3000 מאיים שר הביטחון לשעבר של נתניהו 'לספר הכל' אם ראש הממשלה נתניהו לא יזומן באופן מיידי לחקירה בפרשה – "היה שחיתות והרבה"

בוגי יעלון בועדת חוץ וביטחון. צילום: הכנסת
בוגי יעלון בועדת חוץ וביטחון. צילום: הכנסת

בעוד הדעה הרווחת היא כי ראש הממשלה נתניהו אינו חשוד בפלילים ב'פרשת הצוללות' וכי החשד אם פרקליטו בלבד (עו"ד שמרון), הרי ששר הביטחון לשעבר בוגי יעלון מאיים לסבך את ראש הממשלה משפטית, ולחשוף אודותיו מידע שעלול להוביל לפתיחת חקירה פלילית נגדו.

הדעה הרווחת עד היום היתה ועודנה, כי ראש הממשלה עצמו לא היה מעורב אישית בפרשה, כי אם פרקליטו עו"ד דוד שמרון שהחשד העולה כלפיו הוא כי נהג בניגוד עניינים כשייצג את החברה הגרמנית בישראל ואת נציגי משרד הביטחון במקביל.

מתנגדיו של ראש הממשלה ביקשו לטעון, כי אין היתכנות בו פרקליטו האישי של ראש הממשלה מעורה במשא ומתן כה רגיש וזאת ללא ידיעתו.

בראיון שהעניק הערב שר הביטחון לשעבר, לראשונה נשמעת מפיו אמירה נחרצת בענין ולפיה,"הכרתי ראשי ממשלה מושחתים, וגם במקרה שלפנינו אני יודע אך בוחר לשתוק".

בדבריו רמז יעלון כי נתניהו פעל ממניעים פסולים ובעבור בצע כסף והביע איום מפורש ולפיו, "אם רה"מ לא יזומן לחקירה בפרשה, אפתח את הפה ואספר הכל".

מסביבת נתניהו נמסר בתגובה, כי "מדובר בהבלים ורעות רוח, וכי מוטב לבוגי שיחפש לעצמו דרכים אחרות לעבור את אחוז החסימה".