הרמטכ"ל ב'נצח יהודה'; הערכה לשירות של החרדים וגינוי לאלימות כלפיי חיילי צה"ל

הגזרה המאתגרת והמבצעית, תופעת החלפת המדים ל'אזרחי', שגרת החיים במסגרת התורנית, גינוי לאלימות והערכה ללוחמים. ביקור הרמטכ"ל בגדוד החרדי

הרמטכל בנצח יהודה. צילום דובר צה''ל
הרמטכל בנצח יהודה. צילום דובר צה''ל

ראש המטה הכללי – רב אלוף גדי אייזנקוט, ביקר היום (16.7.15 למניינם) בגדוד 'נצח יהודה' בו משרתים בתפקידי לחימה, רבים מבני המגזר החרדי. הרמטכ"ל, בליווי מפקד עוצבת 'עידן' (חטיבת 'כפיר' כפופה לעוצבה זו) – תת אלוף אבי גיל, מפקד חטיבת 'כפיר' (הגדוד כפוף לחטיבה זו) – אלוף משנה ציון רצון ומפקד הגדוד עצמו – סגן אלוף איתמר דשל, התלוו ללוחמים בגזרת החטיבה המרחבית 'בנימין', בו מבצע כעת הגדוד תעסוקה מבצעית.

בשיח של הקודקודים עם החיילים, שיבח רא"ל אייזנקוט את הלוחמים והביע הערכה רבה על שירותם המשמעותי בצה"ל ובכלל בגזרה זו, הנחשבת מאתגרת ומבצעית. ראש המטה הכללי התייחס לתרומה הרבה של הגדוד והתייחס לכך שהתרומה מאפשרת, בין הייתר, את שגרת חייהם של בני הקהילה החרדית במסגרת התורנית.

לאירועים האלימים המופנים כלפיי חיילי צה"ל, אמר המפקד העליון כי יש לפעול ביד קשה נגד כל מפעילי האלימות מכל סוג שהיא ויש להוקיע תופעות בהם חיילי צה"ל נאלצים להחליף את מדי צה"ל בבגדים אזרחיים מחשש לאלימות.

השארת תגובה