"דיפלומטיית המגפון" • ציפי לבני תוקפת את ראש הממשלה

חברת הכנסת לבני יוצאת נגד ראש הממשלה ומאשימה כי "האינטרס של נתניהו, איננו האינטרס של מדינת ישראל – הדבר האחרון שנתניהו צריך היום זה להוכיח שהוא תמיד מסתכסך עם הממשל"

שגרירות ארהב בישראל
שגרירות ארהב בישראל

שרת החוץ לשעבר חברת הכנסת ציפי לבני מאשימה כי ראש הממשלה מציב את האינטרסים של מדינת ישראל ומגדיר אותם בהתאם לתנאים שיאפשרו את שרידות ממשלתו.

לקראת ביקורו של הנשיא טראמפ באזור, מאשימה מי שכיהנה כשרה בכירה בממשלת נתניהו השלישית, כי "הליכוד ו'הבית היהודי', מוכרים לציבור הישראלי דברים הזויים שלעולם לא יתממשו".

בראיון לאטילה שומפלבי ב"ויינט" נשאלה השרה לשעבר, האם המרכז-שמאל הישראלי לא חי באשליה שיש לאן ללכת עם הפלסטינים? נכון, טראמפ דוחף, ואולי גם נתניהו, אבל יש עם לדבר מי בצד הפלסטיני?

לדבריה, יש לה ביקורת קשה על הצד הפלסטיני שכבר הובעה בעבר, "לאבו מאזן היה פספוס היסטורי כשהוא לא קיבל את ההצעה של ג'ון קארי וברק אובמה ב-2014".

"מעולם לא אמרתי 'תנו לי את הפלסטינים ל-20 דקות ויהיה שלום'. אני קודם כל ישראלית. על ישראל לקבוע ראשית לכל את האינטרסים שלה, והאינטרסים של ישראל הם לא בהכרח האינטרסים הפוליטיים של נתניהו. האינטרס של מדינת ישראל זה להיפרד מהפלסטינים".

בהמשך הביעה לבני תמיכה בהעברת השגרירות לירושלים, "כמו כול ישראלי, אני רוצה לראות את השגרירות האמריקנית ואת יתר השגרירויות עוברות לירושלים בירת ישראל".

אלא שכאשר נשאלה כיצד מסתדר הרצון בהעברת השגרירות יחד עם קידום משא ומתן מדיני, האשימה לבני, כי "הבעיה היא, שנתניהו בדיפלומטיית המגפון הזאת לא משיג שום הישג למדינת ישראל. חוסר היכולת שלו לייצר סדר עדיפות אמיתי גורם לזה שיש שחיקה עצומה בדברים הכי בסיסיים והכי חשובים לנו. מי שמתעקש על ההתנחלויות המבודדות פוגע בגושים. מי שמתעקש על הכפרים הערביים בירושלים, יאבד בסופו של דבר את המקומות החשובים לנו יותר בירושלים".

השארת תגובה