'ייקח עוד כמה שנים' • שר התחבורה עלה עם רכבת ישראל למירון

על אף שיארכו עוד כמה שנים עד שתוקם 'תחנת מירון', שר התחבורה השיק את נסיעות רכבת ישראל למירון בנסיעת הדגמה שהקלה על מאות נוסעים כשהתחבורה קרסה בשעות הבוקר

יש תחושה מיוחדת כי זה קשור למסילת הרכבת לכרמיאל, היא תחל אמנם לפעול בערב ראש השנה, אבל דיברנו הרבה זמן על כך שאני רוצה שהרבה מהחוגגים במירון יצאו בעתיד ברכבת. מאחר ול"ג בעומר הוא עכשיו, אז הגענו לאפשרות ולדרך שהרכבת תגיע עד איחיהוד ומשם אנחנו ניסע. בהמשך זה יגיע עד לכרמיאל ובעתיד נסלול את המסילה לכיוון קריית שמונה ותהיה גם תחנת מירון בדרך. בכל מקרה הרכבת מבית שמש תעבור דרך תל אביב למירון, יש כאן היסטוריה במובן הזה שמחבר את המסורת לעתיד דרך הרכבת.

אתה מדבר בעתיד לגבי רכבת במירון, יש צפי מתי זה יקרה?

ניגשים אלי בכל רגע אנשים, אתה הבטחת ובאמת עכשיו יש, הרי כל הארץ מלאה בהבטחות שקוימו כשאני מדבר על דבר שהולך לקרות הוא כבר נכנס לביצוע, הוא נכנס כבר לתכנון. אנחנו בערב ראש השנה חונכים את הרכבת לכרמיאל וכבר עכשיו נתיבי ישראל מקדמת את התכנון של הרכבת לקריית שמונה,עשרות מליוני שקלים כבר מושקעים בקידום התיכנון. התחנה הראשונה אחרי כרמיאל תקרא תחנת 'מירון' היא כבר בתוך התכנון היא כבר מקודמת וזה דבר שיהיה. מתי? זה יקרה במהלך השנים הבאות במסגרת קידום של כל הפרויקט הזה.

זה דבר מדהים, גם שזה יהיה עד כרמיאל כבר יוכלו לנסוע עשרות אלפים בעצם ומשם יהיו ההסעות ולאחר מכן תחנת מירון יש לה משמעות סמלית וגם באופן מעשי, אתם רואים: לנסוע ברכבת הרבה יותר נוח, הרבה יותר בטוח, אגב זה לא יהיה רק בל"ג בעומר, גם בראשי חודשים אנשים נוסעים למירון. אני מקווה שכבר אחרי ראש השנה – בערב ראש חודש שאחרי יוכלו לנסוע לא מעט לכרמיאל ומשם לנסוע למירון.

הרכבת תיהיה ערוכה לקלוט עשרות אלפי נוסעים להר?

כן, הרכבת ערוכה למבצאים מיוחדים, כמו שהאוטובוסים ערוכים, ומה שיקרה שהכביש יהיה יותר פנוי ויהיה מקום יותר לרכבים פרטיים, זה הרבה יותר בטוח וזה גם יקל על האחרים.

המנכל"ית שלך קיבלה החלטה להשאיר את האוטובסים שהוקצו לעלות למירון, למרות דחיית החופשה ביממה. מה הביא אותה לקבל את ההחלטה הזו?

מנכלית המשרד קיבלה החלטה נכונה, ומה שניתן לביצוע יבוצע. אי אפשר לשנות את זה כי אם אתה מוריד 500 או 600 אוטובוסים אתה גורם לבלבול וסכנת נפשות ולאי נוכחות אדירה. אפחד לא היה ערוך להחלטה של בנט מהשבועות האחרונים לשנות, ולכן דיברתי עם שר החינוך ואמרתי לו שהשינוי הוא לא טוב וכדאי להחזיר את זה, אבל היה לו מכלול שיקולים.

הושקעו כ12 מליון שקלים בהכנת האירוע במירון מי שאחראי על זה נדמה לי זה שר הדתות, נחתמו הסכמים עם חברות פרטיות והכל תוכנן, אי אפשר ברגע האחרון לשנות. גם עם נסיבות כאלו ואחרות – צריך לשקול היטב. ההחלטה פוגעת לא רק בתחבורה אלא גם בהורים שהיום (ראשון) היה להם יום חופש ומחר (שני) יש לילדים שלהם יום חופש. מה שקורה ששני הימים האלה פשוט נהרסים

תגובה אחת
  1. *מבצעים מיוחדים

השארת תגובה