החכי"ת ממרצ: "אבסורד שעוצרים יהודים שמתפללים על הר הבית"

חברת הכנסת תמר זנדברג ממרצ מתייחסת למצב הביטחוני הנפיץ בהר הבית ואומרת כי "אין לה מושג אם הר הבית הוא מקום קדוש ליהודים"

הר הבית (חיים צח לע"מ)
הר הבית (חיים צח לע"מ)

חברת הכנסת זנדברג ממר"צ, סבורה כי הר הבית הנו מקום שנוי במחלוקת וכי בידה את האמצעים להכריע אם האתר הינו מקום קדוש ליהודים אם לאו.

בראיון ל'מקור ראשון' פורסת החכי"ת את משנתה הסדורה בענין ואומרת, כי "לא לי לקבוע אם הר הבית הוא מקום קדוש ליהודים. אני יודעת שהדבר נתון בוויכוח בתוך היהדות עצמה, אבל זה ויכוח שלא נוגע לי ולא אכנס אליו. יש זרמים וקבוצות ביהדות שהר הבית קדוש להם, ואני מכבדת זאת ומתייחסת לכך במלוא הרצינות, כאמת לאמיתה. אני מאמינה בזכות ההגדרה העצמית, וזה בוודאי לגיטימי".

כשמתבקשת החכי"ת להסביר את דבריה, בדבר החיוניות בקיום 'חופש פולחן' בהר הבית, היא מציינת, כי "האתגר שבני כל הדתות יזכו לקיים את חופש הפולחן וחופש הדת הוא זכות בסיסית וחלק ממרכיב הזהות של אדם. אדם שנלקחת ממנו היכולת לקיים את הפולחן הדתי שלו מרגיש אנושי פחות – המצב הזה יושג בהסדר פוליטי שיאפשר נגישות למקומות הקדושים לכל אחת מהדתות, באופן של 'זה נהנה וזה אינו חסר' – לא אחת על חשבון האחרת".

לדבריה, תופעת המעצרים של אנשי הימין העולים להר הבית ולוחשים תפילה בלחש, מהווה אבסורד בעיניה, "זה לא צריך להיות כך, והדבר ממחיש היטב מדוע צריך לקדם את פתרון הסכסוך הזה".

השארת תגובה