בנט מחכה לטראמפ: "להבהיר שאנו מצפים להעביר את השגרירות לירושלים"

לאחר שראש הממשלה בחר להשתמש בתגובה 'אלגנטית ומתחמקת' לדברי שר החוץ טילרסון הקושר את העברת השגרירות לירושלים בעמדתה של ישראל – דורש השר בנט מרה"מ להשמיע בפני האמריקנים עמדה נחרצת

בנט (צילום: בני דורון; דוברות הכנסת)
בנט (צילום: בני דורון; דוברות הכנסת)

רק בשבוע שעבר הכריז השר בנט בראיון שהעניק לאחד מכלי התקשורת, כי יחסיו עם ראש הממשלה חזרו למסלולם וזאת לאחר אינספור מהלומות שהחליפו השניים מאז כינונה של הממשלה, באמצעי התקשורת.

כעת מתברר כי דיבורים ומציאות לחוד. בהודעה שמפרסם יושב ראש 'הבית היהודי' משוגרת עקיצה לעברו של ראש הממשלה כאשר היעד ברור, המשך מלחמה על זהות מנהיג הימין הבא.

"‏אני קורא לרה״מ להבהיר שאנו מצפים מממשל ארה״ב להעביר את השגרירות לירושלים ולהכיר בירושלים המאוחדת בריבונות ישראל". כך בנט שטורח לציין, כי "‏העברת שגרירות ארה״ב לבירת ישראל מחזקת את ישראל, ומחזקת את הסיכויים לשלום-אמת, מפני שכל הסכם המבוסס על חלוקת ירושלים דינו להיכשל".

"‏כפי ששגרירויות מדינות העולם נמצאות בבירת ארה״ב, וושינגטון, כך הן צריכות להימצא בירושלים, בירתנו מזה 3000 שנה. זו בירתנו הנצחית ואין בלתה". לשון ההודעה.

בלשכת רה"מ לא נשארו חייבים, ובחרו להגיב בהודעה צינית, "בליכוד מברכים את השר בנט על שהוא מקפיד לשנן את ההודעות לעיתונות שמשגרת לשכת ראש הממשלה ומצטט אותן כאילו היו הדרישות שלו".

השארת תגובה