שגריר ארה"ב החדש דוחק: "הנשיא מבקש לגבש הסדר – שתפו עמו פעולה"

ביום שני הקרוב צפוי השגריר החדש פרידמן לנחות בישראל כשביום המחרת יגיש את כתב האמנה בידיו של הנשיא ריבלין • גורמים ששוחחו עם פרידמן מציינים, כי ניתח בפני הנשיא את הסיכויים לגיבוש הסדר שלום באזור, והציג אותם כקלושים

ביום שני הקרוב צפוי לנחות בנתב"ג שגרירה החדש של ארצות הברית בישראל, דייויד פרידמן.

בעוד בישראל מתחילים להפנים כי כהונתו של טראמפ אינה צפויה להיות נטולת מהמורות מדיניות, כפי שתלו בה תקוות מלכתחילה, הרי שגם התבטאויותיו של אחד התקוות הישראליות בבית הלבן, השגריר החדש דייויד פרידמן הנחשב לבעל דעות פוליטיות ימניות מאלו של נתניהו, גם הם אינם מסייעים בהורדת מפלס המתח והדאגה ברחוב בלפור.

לפי הדיווח ב'הארץ', הרי ששגריר ארה"ב החדש בתל אביב, דייוויד פרידמן, ניהל בשבועות האחרונים לא מעט שיחות עם דיפלומטים ובכירים ישראלים. במהלכם חזר והדגיש כי לאור רצונו העז של הנשיא להשיג את 'העסקה האולטימטיבית' בין הצדדים, הרי שחשוב שישראל תשתף פעולה עם יוזמתו המדינית ותסייע לו להצליח.

פקיד ישראלי בכיר, שמעורה בתוכן המסרים שהעביר פרידמן, אך ביקש לשמור על עילום שם בשל הרגישות המדינית של הנושא, אמר כי השגריר האמריקאי החדש הסביר כי טראמפ מביא עמו הזדמנות גדולה לישראל, ושהנשיא מעוניין מאוד לסייע לה, בין השאר בהשגת הסכם שלום עם הפלסטינים. הוא ציין שכראיה לכך, כל האנשים שמינה טראמפ לעסוק בנושא ישראל הם בוגרי ישיבות. הבכיר הישראלי הוסיף כי העצה של פרידמן לבני שיחו הישראלים היתה להימנע מעימותים עם הנשיא, ולסייע לו להגשים את מדיניותו במזרח התיכון.