ישראל ממצמצת? הפלסטינים: מתנהל מו"מ לסיום שביתת האסירים

בעוד בהנהלת שרות בתי הסוהר, כמו גם השר לביטחון פנים גלעד ארדן הבהירו כי לא יתנהל משא ומתן עם האסירים הפלסטינים השובתים רעב – מקורות ברשות מדווחים כי צוותי מו"מ קיימו בענין מספר פגישות

מרואן ברגותי. מתוך: פלסטין היום
מרואן ברגותי. מתוך: פלסטין היום

השר לענייני אסירים ברשות הפלסטינית עיסא קראקע הודיע הבוקר עם כניסת שביתת האסירים הפלסטינים ליומה ה-26, כי קיים סיכוי סביר שבשעות הקרובות יחלו להתנהל שיחות בין מנהיגי האסירים המובילים את השביתה בבתי הכלא, לבין הנהלת שרות בתי הסוהר.

נזכיר כי בשב"ס הבהירו לא אחת במהלך השבועות האחרונים, כי לא יעניקו למחבלים את ההזדמנות להציג דרישות להקלה בתנאי מאסרם.

לפי הדיווח, החשיבה המחודשת בישראל נובעת מהעובדה, כי ביום שני הקרוב יציינו הפלסטינים את 'יום הנכבה', במהלכו מקיימים הפלסטינים תהלוכות וצעדות מחאה הגולשים לעתים אף לעימותים עם כוחות הביטחון ואזרחים, וזאת לרגל ציון היום בו הוכרזה המדינה. ומשכך כחלק מההיערכות, נעשים מאמצים בקרב כוחות הביטחון, להרגעת הרוחות גם בבתי הכלא, מתוך כוונה להקטין את הסיכויים להתקוממויות והפרות סדר.

כאמור, הבוקר נכנסה השביתה ליומה ה-26 כאשר בתחילתה עמד מספר השובתים על כ-1300 אסירים, מספר שירד עם הזמן ועומד כעת על כ-800 אסירים בלבד.

נזכיר, כי רק לפני שבועיים הבהיר השר ארדן, כי "ישראל לא תנהל עם מחבלים שום משא ומתן ושום שיח. מצידי הם יכולים לשבות רעב כמה שהם רוצים".

השארת תגובה