800 תהלוכות • כך מתכוננים צעירי חב"ד לל"ג בעומר

מעל 500.000 ילדים יצעדו בכ 800 תהלוכות ל"ג בעומר שיתקיימו השנה בכל רחבי הארץ

תהלוכת לג בעומר בשכונת גני-אביב שאורגנו עי בית חבד שערי עליה בלוד
תהלוכת לג בעומר בשכונת גני-אביב שאורגנו עי בית חבד שערי עליה בלוד

בימים אלו ממש מגיעים שלוחי חב"ד בכל רחבי הארץ לישורת האחרונה לקראת תהלוכות ל"ג בעומר. ההיערכות שהחלה מייד לאחר מבצעי חג הפסח והלכה וגברה ככל שהתקרב ל"ג בעומר מגיעה כעת לשיאה. מנהלי המחלקות בצעירי אגודת חב"ד אומרים, "כבר לא מסתפקים בשילוט על קרשים, שלט מבד, ורכב עם רמקול אלא כל סוגי ה'גימיקים' האפשריים, הכי מושכים תשומת לב, והכי חשוב: מביאים לרחובה של עיר לכבודו של רשב"י את המוני הילדים".

הקמפיין השנה היה בסימן ההוראה של הרבי להביא את תהלוכות ל"ג בעומר לכמה שיותר ילדים ב"רעש דקדושה", מגוון רחב של עזרים הונפקו במיוחד על ידי צעירי אגודת חב"ד והמל"ש – המרכז לעזרי שליחות, על מנת לתת לשלוחים את הכלים והאמצעים להפיק את תהלוכות ל"ג בעומר.

הרב יוסף יצחק הכהן אהרונוב, ראש מערך השליחות בארה"ק מציין, "אלו הוראות מדוייקות שנתן הרבי לתהלוכת וכינוסי ל"ג בעומר פרסום, תהלוכות, 'רעש דקדושה', אלו פרסים לחלק, לימוד תורה, תוכן בתהלוכות, דגלים ושילוט, והעיקר "להשתדל שלא ישאר ילד יהודי בארצנו הקדושה שלא יטול חלק בתהלוכה".

הרב אהרונוב קורא לכלל השלוחים ולאנ"ש חסידי חב"ד באה"ק להשתתף בכמה שיותר תהלוכות ל"ג בעומר, ובהתאם להוראותיו הק' של הרבי לפעול לקיום התהלוכות בשטורעם הכי גדול ובשמירה על הוראותיו של הרבי.

כחלק מהיערכות הגדולה של צעירי חב"ד לתהלוכות ל"ג בעומר, בתחילת השבוע החלה האספקה של ספרי 'התורה שלי' שיחולק כשי לילדים בתהלוכות ל"ג בעומר. אל רחבת מעון העולים בכפר חב"ד באו ויצאו משאיות הפורקות עשרות אלפי ספרים מדי יום ביומו, והם נבלעים עד מהרה במכוניותיהם של השלוחים שבאים למקום מכל רחבי הארץ.

מיזם 'התורה שלי' – שבמסגרתו הופיע השנה חומש שמות – נעשה בהמשך לחומש "בראשית", שחולק בשנה שעברה בתהלוכות ל"ג בעומר וזכה להצלחה אדירה. בעקבות זאת הוחלט במטה מבצע 'בית מלא ספרים' של צאגו"ח, לפתוח בהוצאת סדרה שתקיף את חמישה חומשי התורה ותנגיש אותם לילדי ישראל.

ראש מערך השליחות בארץ הקודש הרב יוסף יצחק אהרונוב משוכנע שהילדים יאהבו את הספר, וישמחו לקרוא בו ולדפדף בו שוב ושוב, למרות שפע הגירויים הדיגיטליים שעומדים לרשותם. "זה ספר שנכתב במיוחד בעבור כלל ילדי ישראל, כדי שגם ילדים שאינם באים מבית שומר מצוות ילמדו ויקראו את התורה בחדווה, כמו גם הספרונים שיוצאים לאור כמידי שנה במאות אלפי עותקים בהוראת הרבי".

הספר החדש כולו צבעוני, והוא מלוּוה ציורים מרהיבים. עצם הדפדוף בספר הוא חגיגה לעיניים, והוא מזמין את הילדים לצלול לתוך הספר ולקרוא אותו בשקיקה.

כדי להקל על הילדים את קריאת פסוקי התורה מוגש לצידו של כל פסוק תרגום של הפסוק לשפה פשוטה. נוסף על כך מוגשים בכל פרשה שלושה סיפורים בלוויית ציורים, על-פי המדרשים ואגדות חז"ל.

כמו-כן מובאות מסגרות המעוררות את הילדים למחשבה על הלקחים לחיינו שאפשר להפיק מסיפורי התורה. לאורך הספר גם מובאים קטעים קצרים מפירוש רש"י על התורה.

הספר יוענק כשי מיוחד לילדים שישתתפו בכשמונה-מאות התהלוכות שמקיימים בתי חב"ד ברחבי הארץ במהלך ל"ג בעומר, וזאת לאור הוראת הרבי להדגיש את פרסי הספרים בתהלוכות.

במסגרת הפעילות לכלל אנ"ש חסידי חב"ד בארה"ק הונפקו השנה מדבקות מיוחדות להדבקה על הרכבים הפרטיים שיצרפו גם הם לשיירות התהלוכות בכל רחבי הארץ.

השארת תגובה