"האופציה היחידה" • נשיא גרמניה רוצה את פתרון 'שתי המדינות'

נשיא גרמניה המבקר בישראל והודיע כי לא ייפגש עם 'שוברים שתיקה', משגר מסר של פיוס והבנה, וזאת על רקע המתיחות בין המדינות בעקבות ביקורו בישראל של שר החוץ הגרמני בשבוע שעבר

צילום: מארק ניימן/ לע"מ
צילום: מארק ניימן/ לע"מ

נשיא גרמניה המבקר בישראל התייחס למתיחות בין המדינות על רקע הסערה שחולל בשבוע שעבר שר החוץ זיגמר גבריאל שביקר גם הוא בארץ ונפגש עם פעילי 'שוברים שתיקה'.

לדבריו, "היחסים בין מדינת ישראל לגרמניה מיוחדים. כך היה בעבר, וכך יהיה בעתיד. חידוש היחסים בינינו הם נס, נס שהתחולל בין גרמנים שלקחו על עצמם אשמה בלתי נתפסת, לבין עם ישראל ומדינת ישראל שהושיטו להם יד. יחסינו הם יחסי אמון, בהם אנו מחויבים לעבר, ועמלים על בנית עתיד משותף".

עוד אמר, כי "בשבועיים האחרונים חווינו רוחות חזקות, אבל הבסיס עליהם מושתתים יחסינו איתן, והוא יכול לעמוד בכל הניסיונות. היחסים בינינו חשובים ועמוקים מידי כדי לקשר אותם לשיח כזה או אחר. גם כאשר יש בינינו חילוקי דעות, כפי שהיו בעבר, אלו לא מסכנים את הבסיס. ביקורי כאן נועד כדי להוסיף ולחזק את היחסים בינינו ולבסס עוד יותר את שורשיהם. כחברים, לדעתי, אין לנו צורך בכללים חדשים להתנהלות, ואנו לא צריכים לפחד ממה שמישהו עלול להגיד".

שטיינמייאר נענה לפנייה שהועברה מלשכת ראש הממשלה, וביטל פגישה מתוכננת עם פעילי 'שוברים שתיקה'.

השארת תגובה